Praėjusią savaitę Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) skelbė, kad 4-osios metų savaitės duomenimis, didžiausias sergamumas ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) visoje Kauno apskrityje buvo registruojamas Jonavos rajone. Šios savaitės duomenys rodo, kad sergamumas peršalimu rajone sumažėjo kone per pus.

4 sav. (sausio 25-31 d.) susirgusiųjų ŪVKTI buvo 114 jonaviečių ir tai sudarė 27,8 atv. 10 000 gyventojų per savaitę. 5 sav. (vasario 1-7 d.) ŪVKTI sirgo 80 jonaviečių ir tai sudarė 19,5 atv. 10 000 gyventojų per savaitę. Gripo atvejų Jonavos rajone neregistruota.

Per savaitę bendras sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis Kaune ir Kauno apskrities teritorijose sumažėjo 11 proc., užregistruoti 3 gripo atvejai Kaune. Vaikai sudaro 27 proc. visų sergančiųjų gripu ir ŪVKTI. Kauno apskrities ligoninėse asmenų, 5-ąją savaitę hospitalizuotų dėl gripo, nebuvo.

Lyginant su ankstesniųjų metų tuo pačiu laikotarpiu, šiemet sergamumas gripu ir ŪVKTI Kauno apskrityje yra daugiau nei penkis kartus mažesnis. Pernai 5-ąją metų savaitę Kauno apskrityje sergamumo rodiklis siekė 96,6 atvejus 10 000 gyventojų per savaitę. Buvo užregistruoti 484 gripo atvejai. Vaikai sudarė 59 proc. visų sergančiųjų gripu ir ŪVKTI.

 

 

Parengta pagal NVSC inf.

 

 

Taip pat skaitykite: