Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Kauno departamentas informuoja, kad 14-osios metų savaitės duomenimis sergamumas gripu ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Kauno apskrityje siekia 26,0 atvejus 10 000 gyventojų per savaitę. Didžiausias sergamumas registruotas Kaune – 32,1 atvejis 10 000 gyventojų per savaitę.

Per savaitę bendras sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis Kaune ir Kauno apskrities teritorijose padidėjo 4 proc., gripo atvejų neužregistruota. Vaikai sudaro 38 proc. visų sergančiųjų gripu ir ŪVKTI. Kauno apskrities ligoninėse asmenų, 14-ąją savaitę hospitalizuotų dėl gripo, nebuvo. 

13 sav. (kovo 29-balandžio 4 d.) sergamumas ŪVKTI  Jonavos rajone buvo 84 ir tai sudarė 20,6 atvejus 10 000 gyventojų per savaitę. 14 sav. (balandžio 5-11 d.) susirgusiųjų buvo 97 jonaviečiai ir tai sudarė 23,8 atv. 10 000 gyventojų per savaitę. Per dvi savaites gripo atvejų rajone neregistruota. 

Lyginant su ankstesniųjų metų tuo pačiu laikotarpiu, šiemet sergamumas gripu ir ŪVKTI Kauno apskrityje yra daugiau nei du kartus mažesnis. Pernai 14-ąją metų savaitę Kauno apskrityje sergamumo rodiklis siekė 56,2 atvejus 10 000 gyventojų per savaitę. Buvo užregistruoti  98 gripo atvejai. Bendras sergančiųjų gripu ir ŪVKTI atvejų skaičius siekė 3 155. Vaikai sudarė 15 proc. visų sergančiųjų gripu ir ŪVKTI.

Gripas – ūminė kvėpavimo takų infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu. Skirtingai nuo kitų kvėpavimo takų infekcijų, gripas sukelia ūmią ligą  ir yra pavojingas dėl sukeliamų komplikacijų.

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: