Kone kiekvieną dieną vis dar sulaukiama skundų, pastabų bei pasipiktinimo žinučių dėl prastos geriamojo vandens kokybės Jonavoje. Miestiečiai piktinasi, kad šalia nemalonaus kvapo prisidėjo ir gelsva, ruda vandens spalva. Bendrovė „Jonavos vandenys“ teigia, kad dezinfekavimo darbai ir toliau bus vykdomi, nes vis dar nerastas taršos šaltinis. Taip pat įmonė turi paaiškinimą, kodėl pakito vandens spalva.

Klausimų gausa  

„Gal reiktu atnaujint tema dėl vandens? Sakė, dar kartas nuo karto bus juntamas kvapas, bet tas kvapas pastovus, kaip buvo taip ir yra !!! Pas kitus dar ir rudas bėga, ar čia jau taip ir bebus?“, - teiravosi Olegas.

„Gal žinote,  kas vėl su vandeniu? Kiekvieną dieną atrodo vis geltonesnis ir juntamas stipresnis pelėsio kvapas“, - klausė Augustas.

„Gal galėtumėte pasidomėti, kada pasibaigs miesto geriamojo vandens chloravimas? Bent jau Rimkuose tai neįmanoma jo gerti, nesinori vartoti ir maisto gamybai, maudantis visoje vonioje jaučiasi nemalonus kvapas. O gal jau tai taps kasdienybe?“, -  baiminosi Žyvilė.

„Jūs gal galit duoti užklausą vandenims - kas vyksta su vandeniu? Smirda, chloro skonis ir kvapas. Neįmanoma nei gaminti, nei gerti, nei praustis po tokiu vandeniu. Vanduo tragiškas!!!”, - tvirtino Aistė.

Dezinfekavimo darbai ir toliau bus vykdomi

„Atliekamų tyrimų duomenys dėl kolonijas sudarančių vienetų (KSV) 22 C temperatūroje skaičius nepakito – jis išliko padidėjęs. Kaip ir buvo prieš tai, KSV suskaičiuojama maždaug iki 1000, todėl ir toliau vykdom dezinfekciją reguliariai mažomis dozėmis įterpiant natrio hipochlorito tirpalą į vandens gerinimo technologinį procesą. Nepavykstant rasti taršos šaltinio, pasitelkėm specialistus iš šalies, kurie yra susidūrę su tokiomis situacijomis. Šiuo metu ekspertai analizuoja padėtį, tikrina parametrus bei rekomenduoja ir toliau chloruoti vandenį“, - teigia UAB „Jonavos vandenys“ direktorius Romas Keliauskas.

Įmonės direktorius teigia, kad šie procesai gali užtrukti ilgiau, nei tikėtasi – iki kelių mėnesių. Tačiau viliamasi, kad ir bendrovės laborantai, ir Vilniaus bei Kauno akredituotų laboratorijų specialistai nustatys taršos šaltinį, o įmonė sugebės pašalinti nepageidaujamą poveikį.

Vandenyje padidėjo geležies koncentracija

Kaip sakoma, „Bėda po vieną nevaikšto“. Vykdant dezinfekcijos darbus chloruojant, geriamajame vandenyje rasta didesnė geležies koncentracija.

„Chloruojant vandenį, jame atsirado kitas nepageidaujamas poveikis – vandenyje aptikta didesnė geležies norma.  Jei anksčiau pas gyventojus būdavo 50 – 100 mikrogramų litre, tai šiuo metu randama iki 400 mikrogramų litre. Padidėjusi geležies norma vandenyje keičia jo spalvą, todėl gyventojai gali matyti iš čiaupo bėgantį rusvą, gelsvą vandenį“, - pasakoja R. Keliauskas bei primena, kad gyventojams rekomenduojama vartoti virintą vandenį.   

Pagal Lietuvos higienos normą „Geriamojo vandens saugos ir kokybės reikalavimai“ leidžiama geležies koncentracija geriamajame vandenyje yra 200 mikrogramų litre. Viršijus šią koncentraciją jau keičiasi vandens juslinės savybės (spalva, skonis). Tačiau, pasak Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO), net ir 10 kartų didesnė geležies koncentracija nekeltų grėsmės vartotojų sveikatai.

Laukiami gyventojų pranešimai

UAB „Jonavos vandenys“ prašo gyventojų, kurie jaučia vandenyje specifinį kvapą, informuoti bendrovę telefonu  8 349 52904 ar  el. paštu: administracija@jonavosvandenys.lt .

UAB „Jonavos vandenys“ atsiprašo gyventojų dėl atsiradusių nepatogumų.

Foto montaže – jonavietės nusidažiusi vonia, po vandens išleidimo

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: