Naujasodis - Jonavos rajone, Žeimių seniūnijoje, esantis kaimas, pastaruoju metu garsėjantis aktyvia, iniciatyvų nestokojančia bendruomene. Visgi, panašu, kad ją slegia ir nemenkos problemos - kaip portalą jonavoszinios.lt informavo skaitytoja (asmens duomenys redakcijai žinomi), gyventojai jau kurį laiką yra terorizuojami grupės asmenų.

Bijo kreiptis pagalbos

,,Ar normalu savam kaime jaustis įkaitais? Socialiniai būstai virsta landynėmis, buriuojasi neblaivūs asmenys, kaimo gyventojai nevaržomai įsigyja alkoholio ir degraduoja. Gautos socialinės pašalpos išleidžiamos alkoholiui įsigyti.

Vakarais baisu lankytis ir sporto aikštyne, kuriame įrengta vaikų žaidimų aikštelė, sporto įrengimai, nuolatinis triukšmas, rėkavimai, baimė ir alkoholis tampa, iki šiol ramiu buvusio, kaimo kasdienybe. Gražios šventės virsta bokso ringu, kuriame ne tik kumščiais mojuojama, bet ir nevengiama peilį išsitraukti.

Pasidomėjus bendruomenės gyvenimu, tai - tikrai nedidelis kaimelis, kuriame vieni kitus pažįsta, ir gan glaudžiai bendraujantys kaimynai. Tačiau jie šiuo metu vis dažniau prabyla, kad savam kaimely jaučiasi lyg įkaitai... Anksčiau jie drąsiai vakarais išeidavo pasivaikščioti, pasivažinėti dviračiais, dabar lieka namuose patys ir saugo savo vaikus nuo galimų pavojų.

Dažnai tenka lankytis ir stebėti kokie naujasodiškiai vieningi, kiek bendrų veiklų vykdo. Aktyviai apie jų veiklą rašoma ir internetiniuose puslapiuose bei spaudoje. Iškyla klausimas, ar žmonės priėmę romų tautybės asmenis į savo bendruomenę, jiems padėję integruotis, padarė meškos paslaugą patys sau bei nusipelnė tokių dalykų: jaunimas laisvai įsigyja alkoholio, vis dažnesni konfliktai.   

Skaudu matyti, kai nuolat giriama aktyvi bendruomenė jaučiasi nesaugiai savame krašte ir negali džiaugtis pilnavertišku gyvenimu, gražiomis šventėmis, vakariniais pasivaikščiojimais, net automobiliu pravažiuoti yra nesaugu... Jau ne vieną kartą į pravažiuojančias mašinas svaidomi įvairūs daiktai, ant važiuojamosios kelio dalies mėtosi dviračiai, didesni žaislai, jau net nekalbu apie vaizdelį, kurį kaskart mato ne tik kaimo gyventojai, bet ir atvykstantys. Mintyje turiu būtent kaimo centre, aplink konteinerius, nuolat paliekamas šiukšlynas.

Ko gero, kyla klausimas, kodėl nesikreipiama pagalbos į teisėsaugą? Vienbalsiai gyventojai atsakys: ,,bijome keršto, jų visad - gauja, dar padegs, dar sumuš.

Nors gyventojai sako kad tai padėtis be išeities, kad patys kalti, tačiau pabaigai aš norėčiau pasakyti, kad išeitis visada yra", - toks laiškas pasiekė portalo jonavoszinios.lt elektroninio pašto dėžutę. 

Ėmėsi veiksmų

Susisiekus su Žeimių seniūnu Faustu Pilipavičiumi patikinta, kad skaitytojos minimos problemos - žinomos. Imtasi ir veiksmų, kad jos būtų išspręstos.

,,Naujasodžio kaimo gyventojos laiške nurodyti įvykiai Naujasodžio kaime seniūnijai yra žinomi. Gautą informaciją, kad Šviesos gatvėje esančiame soc. būste gyvenantys romų tautybės asmenys vietos gyventojams parduoda alkoholį, kelia triukšmą, perdavėm policijai. 

Taip pat kartu su  socialinės paramos centro Žeimių filialo  darbuotoja buvome nuvykę į vietą ir susitikome su galimais alkoholio perpardavėjais ( mūsų turima informacija prekiaujama legaliai pagamintu alkoholiu).

Tuo pačiu įspėjome, kad bus reaguota į kiekvieną pranešimą apie nelegalią  prekybą alkoholiu , keliamą triukšmą ir kitus draudžiamus įvykius", - teigė Žeimių seniūnas, pridurdamas, kad problema aptarta ir su Naujasodžio kaimo seniūnaite Ernesta Matkūniene bei Jonavos policijos tyrimo grupės vadove Loreta Marcinkevičiene. 

,,Policija pažadėjo dažniau apsilankyti Naujasodžio kaime ir reaguos į kiekvieną pranešimą - tiek dėl viešosios tvarkos pažeidimo, tiek  dėl alkoholio pardavimo.

Kaip ten bebūtų, be vietos gyventojų pagalbos, išaiškinti pažeidimus ypatingai sunku, todėl gyventojai turi būti pilietiški bei nugalėti savyje baimę dėl galimų kerštų ir panašiai", - teigė F. Pilipavičius.

Svarstytų ir iškeldinimo galimybę

Seniūnas pabrėžia, kad jei įvykiai kartotųsi ir už juos būtų surašyti protokolai bei skirtos nuobaudos administracine tvarka, seniūnija siūlytų savivaldybei vienašališkai nutraukti socialinio būsto sutartį iškeldinant pažeidėjus iš užimamų patalpų.

Asociatyvi archyvo nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: