Vakar, liepos 12-osios vakarą, portalą jonavoszinios.lt pasiekė skaitytojų užklausos dėl virš AB ,,Achema" kamino matomų oranžinių dūmų. 

,,Sveiki. Gal žinote, kas vyksta ,,Achemoje"? Kodėl žmonės neinformuoti apie tai?", - klausė ir nuotrauką  atsiuntusi skaitytoja (vardas ir pavardė redakcijai žinomi). Anot jos, kadras darytas apie 22 valandą.

Redakcija susisiekė su AB ,,Achema". Pasiteirauta, kas lėmė tokios spalvos dūmus, ar buvo galima iš anksto numatyti apie jų pasklidimą ir ar tai įvyko netikėtai?

Atsakymą pateikė bendrovės komunikacijos vadovė Jolita Macelytė.

,,Dėl aukštos aplinkos temperatūros trumpam (apie 15 min) buvo uždarytas amoniako dozavimas į likutinių dujų valymo įrenginį, dėl ko reaktorius neveikė ir likutinėse dujose buvo šiek tiek daugiau NOx (aut. past. azoto oksidų) junginių nei įprastai, kurie ir duoda vizualiai rusvą spalvą.

Išmetimai neviršijo TIPK leidime nustatytų normų. Tokios trumpalaikės didesnės koncentracijos jokio pavojaus nei aplinkai, nei žmonių sveikatai nekelia. Po 15 min normalizavus technologinį režimą NOx koncentracija likutinėse dujose grįžo į įprastą normą", - teigė J. Macelytė.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: