,,Laba diena, gal galit paaukoti pinigėlių mano vaikui? Jis invalidas (kalba netaisyta)", - tokį prašymą atidariusi savo buto duris išgirdo jonavietė Renata. Netrukus moteriai prieš akis buvo pakišta ir neva tai minėto vaiko nuotrauka, tačiau skaitytoja neabejoja - išmaldos prašanti viešnia nėra nuoširdi.

,,Atidarau duris, man, lyg žirniai į sieną, išberiamas išmaldos tekstas. Tą pačią moterį esu mačiusi prie Jonavos ,,Maximos", Plento gatvėje. Kadangi jau tada įtariau, kad ji kažką meluoja, nepasimečiau ir pradėjau klausinėti, koks vaiko vardas, kokio jis amžiaus, kokios pagalbos jam reikia? Moteris į klausimus atsakė ne itin greit. Visgi, aš manau, kad jei turi vaiką, tokie klausimai neišmuš tavęs iš vėžių. Galiausiai pasiūliau jai kartu nuvažiuoti pas jos vaiką, nes noriu jį aplankyti ir gal tada galėsiu padėti labiau.

Spėkit, koks buvo atsakymas? Ačiū, nereikia... Pamačiau jau tik jos nugarą - moteris apsisuko ir išėjo. Galvoju, kad jei jai reikėtų pagalbos, ji nebūtų jos atsisakius. Nenustebčiau sužinojus, jog ji visai vaikų neturi. Kas ten žino, kiek senelių ar patiklių žmonių ji taip yra apgavus", - savo nuogąstavimus išsakė į redakciją paskambinusi skaitytoja.

Apie moterį, kuri vaikšto po daugiabučių laiptines ir prašo aukų neva tai savo sergančiam vaikui, neseniai buvo skelbiama ir socialiniame tinkle ,,Facebook". Po įrašu apie tai, pasirodė ir komentarai, kad reikėtų pranešti policijai. Visgi, kaip portalą jonavoszinios.lt informavo Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris, pranešimų apie panašias situacijas pastaruoju metu negauta, o ir jei būtų gauta, išmaldos prašymas Administracinių nusižengimų kodekse nėra įtvirtinta kaip draudžiama veikla. 

,,Jeigu, gavus pranešimą, paaiškėtų, kad asmuo priverstinai renka aukas, gali būti traktuojama kaip išnaudojimas priverstiniam darbui", - paaiškino minėtas poskyris. 

Policijos pareigūnai nuolat primena, kad gyventojai nebūtų patiklūs. 

Taip pat skaitykite: