Medicininės kaukės ir respiratoriai - nuolatiniai žmonių palydovai jau nuo pirmųjų COVID-19 pandemijos pradžios dienų. Jei laikysimės medikų reikalavimų, pastarųjų per dieną mums prireiks ne vieno vieneto, tad natūralu, kad ir tokio tipo šiukšlių skaičius gerokai išaugo. Tai pastebėjusi skaitytoja Milda į portalo jonavoszinios.lt redakciją kreipėsi su prašymu pasidomėti, kaip teisingai utilizuoti tiek kaukes, tiek respiratorius. Reaguojant į tai, Aplinkos ministerija primena rekomendacijas dėl komunalinių atliekų tvarkymo karantino metu.

,,Pamatyti tiesiog gatvėje besimėtančią kaukę - liūdna kasdienybė. Žmonės taip priprato prie jų, kad kaukes jau rastų ne tik savo automobilių durelėse, bet ir kiekvienoje kišenėje ar turimoje rankinėje. Ko gero, dėl to ir nebesaugo niekas jų - jei iškrito kur viena, kam čia sukti galvą? 

Asmeniškai mane tokia situacija nuoširdžiai liūdina. Kol vieni rūšiuoja šiukšles, gatvėse mėtosi šimtai kaukių. Jei jau esame ne kiaulės, tai gal susitvarkykime savo šiukšles tinkamai?

Būtų puiku, jei atkreiptumėte dėmesį į tai ir primintumėte žmonėms, kaip taisyklingai atsikratyti minėtų daiktų", - kalbėjo Milda.

Perdavus šį klausimą Aplinkos ministerijai akcentuota, kad yra paskaičiuota, jog kaukės suyra po maždaug 450 metų.

,,Gyventojai šias atliekas turėtų šalinti kartu su komunalinėmis atliekomis. Prieš išmetant reiktų perkirpti raištelius, kad atsitiktinai patekusios į aplinką nekeltų pavojaus gyvūnams. Didelius tokių kaukių ir kitų medicininių atliekų kiekius tvarko UAB Toksika", - nurodė Aplinkos ministerija.

Aplinkos ministerija, kaip institucija, kuri įgaliota koordinuoti kitų valstybės ir savivaldybių
institucijų veiklą atliekų tvarkymo srityje, teikia rekomendacijas dėl komunalinių atliekų tvarkymo karantino metu ir atsako į atliekų darytojų, tvarkytojų ir gamintojų / importuotojų klausimus dėl atliekų tvarkymo organizavimo COVID-19 (koronavirusinės infekcijos) plitimo grėsmės laikotarpiu. Visas rekomendacijas rasite čia.

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: