,,Sveiki. Gyvenu Kosmonautų gatvėje esančiame daugiabutyje. Tikslaus namo numerio nenoriu skelbti, nes atpažinta kaimynų, laiptinėje tikrai sulaukiu ne pasisveikinimo.
Situacija tokia, kad mano butas - pirmame aukšte. Nuolat kemšasi kanalizacija, viskas bėga į rūsį, smirda... Reikia kviesti meistrus, kurie ne kartą sakė, kad kaimynai į savo klozetus meta ne tik popierių, bet ir sauskelnes, maisto atliekas.
Užsikimšusi kanalizacija kainuoja visam namui. Ar nėra galimybės nubausti tuos, kurie ir meta į klozetus bet ką? Galbūt, visgi, juos gali pasiekti baudos? Kiek gali tai tęstis?", - teiravosi skaitytoja Rasa.
Šia tema dar visai neseniai pranešimą buvo paskelbusios ir ,,Jonavos paslaugos". Anot jų, dažnai daugiabučiuose namuose bėdos dėl nuotekų prasideda rudenį, prasidėjus konservavimo karštinei, taip pat šventiniu laikotarpiu.
,,Tada avarijas šalinantys darbuotojai nuotekų vamzdžiuose randa įvairių atliekų, daržovių bei jų liekanų: bulvių lupenų, marinuotų agurkėlių ir kitų daržovių, šventinio stalo maisto liekanų. Nemalonių problemų dėl užsikimšusios kanalizacijos nebūtų arba jų būtų gerokai mažiau, jeigu gyventojai į klozetus nemestų neleistinų atliekų prisimindami, kad klozetas – ne šiukšlių dėžė", - skelbia ,,Jonavos paslaugos".
Gyventojai raginami susimąstyti ir nemesti jokių atliekų į klozetą, suprasti, kad vandens nukanalizavimo vamzdžiai yra tam, kad jais nubėgtų panaudotas vanduo.
Pabrėžiama, kad nors baudos už tokį elgesį nėra numatytos, svarbu prisiminti, kad už iškviestą tarnybą bei jos atliktą darbą, daugiabučio namo gyventojai susimoka patys.
Gyventojai raginami būti atsakingais.
Asociatyvi archyvo nuotr.