Tęsiantis COVID - 19 pandemijai, nuolat akcentuojama, kad koronavirusas - itin didelis iššūkis gydymo įstaigoms: juo Lietuvoje užsikrėtė daugybė medikų, esant itin dideliam žmonių susirgimų skaičiui, nerimą kėlė ir ribotas lovų, skirtų pacientams, kiekis. Ne paslaptis, kad patekti pas dalį specialistų tapo sudėtingiau, kas lėmė ir nuolat viešoje erdvėje matomus žmonių skundus. Portalo jonavoszinios.lt skaitytoja taip pat tikina nukentėjusi dėl koronaviruso sukeltos situacijos - moteris pasakoja, kad karantino metu buvo sustabdytos jos kūdikiui reikiamų kineziterapijos paslaugų teikimas. VšĮ Jonavos ligoninė paaiškina, kad Vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos (VRSAR) dienos stacionaro paslaugų teikimas sutrikęs ne tik dėl koronaviruso.

Nerimauja dėl vaiko

,,Kreipiuosi į Jus, nes nebežinau, kaip kitaip padėti savo kūdikiui. Viskas sukasi tik apie pandemiją. Papasakosiu viską išsamiai.

Spalio mėnesį mums paskyrė mankšteles kūdikiui, nes vaikas įsitempęs, neatlieka judesių, kuriuos turėtų atlikti pagal raidą. Dėl to jam reikalinga kineziterapija. Labai džiaugėmės pirmomis mankštelėmis, jau po kelių jų mums pagerėjo ir staiga viską uždarė.

Galvojau, kad tai - trumpam, bet labai gaila, jog visa tai tęsiasi iki dabar. Vaikas auga, jo būklė negerėja, turėtų jau stovėti, bet nestovi, nes mums reikalingos mankštelės.

Kodėl šeimos gydytojai gali priimti, o šis skyrius (aut.past. VRSAR) uždarytas? Kodėl luošinama mažiausia karta? Ar visus norite padaryti invalidais? Labai baisiai skamba tai, bet ką man, kaip mamai, daryti, kodėl aš neturiu pasirinkimo? Aš manau, kad ir daugiau yra mamyčių tylinčiu ir laukiančių... Man labai rūpi mano vaikas ir prašau paaiškinimo valdžios, kada atsigręšite į kūdikius?", - toks el.laiškas pasiekė portalo jonavosinios.lt pašto dėžutę.

Padėtį sunkina ne tik koronavirusas

VšĮ Jonavos ligoninė, savo ruožtu,  šįryt išplatino viešą pranešimą, paaiškinantį, dėl kokių priežasčių neveikia Vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos (VRSAR) dienos stacionaro paslaugas teikiantis skyrius.

,,Kreipiamės į gerbiamas mamas ir tėčius, kurių vaikučiams reikalingos Vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos (VRSAR) dienos stacionaro paslaugos. Visus tėvelius ir jų mažylius suprantame, atjaučiame ir nepaprastai apgailestaujame, kad VRSAR dienos stacionaro veikla šiuo metu yra neįmanoma.

Besitęsiant COVID-19 ligos pandemijai, ligoninė ieško geriausių sprendimų, siekdama užtikrinti reikiamą pagalbą koronavirusine infekcija sergantiems pacientams. Ši klastinga liga, deja, neaplenkia ir mūsų mažųjų pacientų. Būtent jiems, nesant kitų tinkamų patalpų, VRSAR dienos stacionaro vietoje teko įkurti specialų, karščiuojančius vaikučius galintį priimti, izoliacinį Vaikų ligų skyriaus poskyrį.

Padėtį apsunkina ir tai, jog šiuo metu dar nėra pasibaigęs Vaikų ligų skyriaus antrasis remonto etapas. Pagal galimybes, kurios yra nepalyginamai mažesnės, negu turėjome prieš pandemiją, pavieniais sudėtingiausiais atvejais, visgi stengiamės padėti labiausiai tos pagalbos stokojantiems, kai įmanoma, pasiūlydami vaikų pirmojo etapo ambulatorinės medicininės reabilitacijos paslaugas atlikti Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriuje. Todėl jei pagalba yra reikalinga neatidėliotinai ir turite šeimos gydytojo siuntimą, maloniai prašome kreiptis į Konsultacinę polikliniką (tel. 8 658 48366, 8 656 49589) ir mažasis pacientas bus užregistruotas fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo konsultacijai, o gydytojas pagal šiuo metu esančias galimybes ir jautriai atsižvelgdamas į mažylio poreikius paskirs reikiamas procedūras.

Tikimės, kad situacija dėl COVID-19 greitai pagerės ir drauge su atnaujinto vaikų skyriaus atidarymu galėsime džiugiai atnaujinti taip pat ir VRSAR dienos stacionaro darbą, dirbti visu pajėgumu bei padėti visiems, kuriems to labai reikia", - rašoma VšĮ Jonavos ligoninė pranešime.

Galima kreiptis į kitą gydymo įstaigą

Lionių kasos atkreipia dėmesį, kad asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimas COVID-19 pandemijos laikotarpiu nėra nutrauktas,
priešingai – asmens sveikatos priežiūros įstaigos yra skatinamos teikti paslaugas įvairiomis ligomis sergantiems pacientams.

,,Sveikatos apsaugos ministro įsakymais net yra numatytos paslaugų teikimo ribos, kurias įvykdžius, skiriamas visas sutartinis apmokėjimas.
Atkreipiame dėmesį, kad tik pirminės sveikatos priežiūros paslaugos yra teikiamos asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, prie kurios yra prisirašęs gyventojas (šeimos gydytojo ir jo komandos narių, pirminės psichikos sveikatos priežiūros paslaugos). Tuo metu gydytojų specialistų (įskaitant fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo) paslaugas ir medicininės reabilitacijos paslaugas pacientai gali gauti pačių pasirinktoje įstaigoje, reikia tik užsiregistruoti.

Siuntimai specialistų konsultacijoms ir medicininės reabilitacijos paslaugoms vienodai galioja visoje šalyje ir pacientas gali pasirinkti įstaigą, kur jam yra patogiau. Jeigu VšĮ Jonavos ligoninė šiuo metu neteikia jums reikalingų medicininės reabilitacijos paslaugų, pirmiausia rekomenduojame kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris gali išduoti pakartotiną siuntimą medicininės reabilitacijos paslaugoms, jeigu jos nebuvo suteiktos visa apimtimi", - aiškina Ligonių kasos.

Ragina kreiptis tiesiogiai

VšĮ Jonavos ligoninė ragina pacientus, iškilus problemoms dėl gydymo, kreiptis tiesiogiai į ją.  Tikimasi, kad tiesioginė ir konkreti komunikacija padės užkirsti kelią galimiems nesusipratimams bei nesusikalbėjimui - kiekvieno paciento situacija yra individuali. 

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Taip pat skaitykite: