Karantinui pasibaigus, kaukių dėvėjimo taisyklės šiek tiek keitėsi, tačiau iki šiol privaloma jas užsidėti tuomet, kai yra teikiamos kontaktinės paslaugos. Kaukių reikia ir naudojantis viešuoju transportu. Nepaisant to, skaitytoja Ingrida pastebi, kad dalis keleivių tai daro visiškai netinkamai - nedengia nosies ir pan. UAB ,,Jonavos autobusai" tikina, kad problema - išties aktuali, tačiau jos sprendimas neatsiejamas nuo keleivių sąmoningumo.

Ragina saugoti save ir kitus

,,Tenka nemažai važinėti viešuoju transportu iš Jonavos į Kauną ir atgal. Pastebėjau, kad ne visi keleiviai taisyklingai užsidėję apsaugines kaukes - vieni po smakru, kiti uždengę tik nosį ir t.t.

Man ne kartą teko pasakyti pastabą, kad kai kurie keliautojai tvarkingai nešiotų kaukes. Aš pati stengiuosi apsisaugoti ir kitus raginčiau taip pat saugotis viruso. Jei yra taisyklės, kad kaukės reikalingos ( O taisyklės yra ant kiekvieno autobuso durų), tai gal laikomės jų?

Mane domina, ar vairuotojai turi duoti pastabas pamatę netaisyklingai nešiojamas kaukes, ar jie nenori konfliktuoti su keleiviais?", - klausė skaitytoja Ingrida.

Vairuojant dėmesys - į kelią

Susisiekus su UAB ,,Jonavos autobusai" vadovu Otaru Urbanu patikinta, kad dalis keleivių išties elgiasi neatsakingai.

,,Vairuotojai, kai einama pro juos, tikrai sudrausmina tuos, kurie kaukes dėvi netinkamai. Bet kartais nutinka taip, jog žmogus užsideda kaukę, tačiau vos atsisėda, vėl ją nusismaukia...

Tiesą sakant, dėl to ir mums patiems kantrybė senka. Visgi, vairuojant autobusą, tu negali ištisai žiūrėti į galinio vaizdo matymo veidrodėlį ar sustoti tam, kad apžiūrėtum keleivius", - teigė O. Urbanas.

Keleivių atsakomybė

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) yra išaiškinęs, kad kaukių dėvėjimas - keleivių atsakomybė. 

,,Mes negalime taikyti kažkokių baudų. Tačiau, mano turimomis žiniomis, dabar yra ruošiamas naujas specialių operacijų vadovo sprendimas, paliesiantis aptariamą problemą. Galbūt atsiras naujų taisyklių", - teigė O. Urbanas.

Daugiausiai neatsakingų - jaunimo tarpe

Pastebima, kad pro pirštus į kaukių dėvėjimą žiūri ir autobusų stoties laukiamajame besilankantys keleiviai.

,,Kol eina apsaugos darbuotojas, kaukės užsidedamos, kai tik jo nėra - dalis žmonių kaukes nusitraukia nuo nosies ar veido...

Didžiausia problema - jaunuoliai: jie ypač dažnai elgiasi taip neatsakingai", - teigė ,,Jonavos autobusų" vadovas.

Prašo paisyti taisyklių

UAB ,,Jonavos autobusai" prašo keleivių laikytis taisyklių.

Primename, kad bauda už kaukių nedėvėjimą ten, kur reikalauja šiuo metu galiojančios taisyklės, siekia nuo 500 iki 1500 eurų.

Pastebėjus minėtus pažeidimus, visada galima pranešti ir policijos pareigūnams arba užpildyti pranešimą portale epolicija.lt.

Taip pat skaitykite: