Apie blogus kvapus jonaviečiai praneša periodiškai. Per pastaruosius keletą metų ne kartą informuota dėl dujas primenančio kvapo ar smarvės, sklindančios nuo ūkininkų laukų. Ir nors dėl pirmojo skundai jau kurį laiką buvo aprimę, į redakciją vėl kreipėsi skaitytojai, tikinantys, jog šis trukdo jiems gyventi.

,,Naktį iš penktadienio į šeštadienį, maždaug pirmą nakties, namuose pasidarė neįmanoma kvėpuoti. Greit uždariau langus ir įsijungiau oro valytuvą. Beje , jis fiksuoja blogumus raudona spalva ir jis  buvo raudonas", - teigė Chemikų gatvės gyventoja, pridurdama, kad blogų kvapų problema mieste aptarinėjama seniai, tačiau, anot jos, tai nieko nekeičia.

Apie blogus kvapus informavo ir Sodų gatvės gyventoja Aldona. Anot jos, šis buvo juntamas praėjusios savaitės ketvirtadienį ir penktadienį.

Skaitytojų skundai perduoti Aplinkos apsaugos departamentui, tačiau šis tikina negavęs jokio panašaus skundo iš jonaviečių.

Svarbu įsiminti, kad norint ištirti galimus taršos atvejus, apie kilusius įtarimus tarnyboms būtina pranešti nedelsiant. Kitu atveju, kvapai išsisklaido ir nustatyti jų šaltinio - neįmanoma.

Primename, kad kilus įtarimui dėl aplinkosauginių pažeidimų, visada galima pranešti bendruoju pagalbos tarnybų nr. 112 arba Aplinkos apsaugos departamento pranešimų priėmimo skyriui telefono numeriu (8 5) 273 2995.

Dėl kvapų intensyvumo ir matavimų, kiek yra viršijama ribinė vertė gyvenamosios aplinkos ore reikėtų kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: