"Norėčiau paklaust - ar teisėta lentelė yra prie A. Kulviečio g. 8a?", - tokį klausimą redakcijai atsiuntė Antanas ir pridėjo nuotrauką.

Užfiksuotame vaizde matosi, jog ant pastato sienos pritvirtintoje lentelėje yra užrašas „Rezervuota „Bistro bičiuliai“ 11.00 – 20.00  2 vietos“.

Neretai pasitaiko, jog vairuotojai abejoja tokiomis rezervacijos vietomis daugiabučių kiemuose, nes toks kiemas yra bendro naudojimo (valstybinė žemė) ir rezervuotis vietos negalima. Nieko nuostabaus, kad skaitytojui kilo toks klausimas, mat A. Kulviečio 8a pastato, kitaip vadinamo „Eugemas“ automobilių aikštelė susilieja su daugiabučio A. Kulviečio 8 aikštele. Tačiau šiuo atveju situacija kiek kitokia. Nors ir atrodo, kad automobilių aikštelė tarp A. Kulviečio 8 -to ir A. Kulviečio 8a bendra – taip nėra, nes dalis aikštelės yra privataus Eugemo pastato sklypo dalis. Pastato dalies ir sklypo savininkas - Gediminas Čiurinskas.  

„Gediminas Čiurinskas savo sklypo ribose už aikštelės remontą bei asfaltavimą Rangovui  sumokėjo savo lėšomis, tad jis turi teisę savo sklype nurodyti rezervuotas vietas ir jam nereikia  su savivaldybe derinti, nes tai yra privati valda“, - teigia Jonavos miesto seniūnija ir pateikia panašų pavyzdį, jog rezervuotos vietos yra ir prie Celsio jų sklypo ribose.

Primename, jog A. Kulviečio 8 daugiabučio ir A. Kulviečio 8a pastato kiemo aikštelės remontas buvo tapęs tikru iššūkiu, kuomet paaiškėjo, jog bendras kiemas gali būti suremontuotas tik pusiau, t.y., tik bendro naudojimo valstybinėje žemėje. Tačiau verslininkui Gediminui Čiurinskui finansiškai prisidėjus prie susiliejančios į bendrą aikštelės remonto, sutvarkyta visa teritorija – ir daugiabučio, ir privataus sklypo automobilių aikštelė. (Plačiau apie tai ČIA.)

Ne privačioje teritorijoje užsiimti stovėjimo vietą galima tik pastačius ženklą "Rezervuota" ir įsigijus konkrečioje vietoje automobilį leidžiantį statyti leidimą. Visi kiti apie kokiai nors įmonei ar gyventojams priklausančias vietas automobiliams perspėjantys ženklai – tik apeliacija į vairuotojų supratingumą.

Nuotraukų galerijoje - schema, kurioje žaliai apibrėžtos privataus sklypo ribos.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: