Nenoriu nieko įžeisti, kaltinti, smerkti ar nurodinėti, tik noriu retoriškai paklausti, ar jau atpratome nuo spūsčių ir pamiršome kultūringą vairavimą?

Atrodo, kad šiandien, Rugsėjo 1-osios šventės šurmulio metu, bent jau mano kelyje, pasitaikė visiškai situacijoje nesiorientuojantys vairuotojai. Toks jausmas, kad į gatvę pirmą kartą išvažiavo.

Suprantu, kad dauguma gal atprato nuo pagausėjusio eismo ryte, kuomet Jonavos miestas persipildė automobiliais vežančiais mokinius į Rugsėjo pirmosios šventę. Tačiau nemanau, kad per šią suirutę iš atminties turėjo išsitrinti Kelių eismo taisyklės. Atmintyje turėjo likti bent vairavimo kultūros pagrindai.

Paties rytinio piko metu, perpildytoje aikštelėje, ten kur sukiojasi dar ketinantys parkuotis, „netikėtai“ taksi ir kito automobilio vairuotojams prireikė pasikalbėti per atidarytus langus, sustojus vidury aikštelės ir užblokavus eismo judėjimą kitiems. Šaunu, kad kiti vairuotojai kantrūs, nepypino, sulaukė „itin svarbaus pokalbio pabaigos“ ir galiausiai galėjo pajudėti iš kamščio.

Kitoj automobilių aikštelėj matomai parkavosi labai svarbus asmuo - „VIP“ – mat jo nedideliam automobiliui prireikė net pusantros vietos.

Dar situacija: ir taip įtemptame rytiniame vairavime, laisvų parkavimosi vietų trūkume, matomai dar viena VIP persona užstatė 3 automobilius – išvažiuok kaip nori. Jau net nekalbu apie vienas kito praleidimą, saugų greitį ar manevravimą aikštelėse.

Ar čia tik aš po tokia „laiminga žvaigžde gimęs“, ar ir kitiems taip pasitaikė šį rytą? Bet tikiuosi, kad toks eismo nesusipratimas nelydės viso rugsėjo, kol vėl visi apsiprasim prie jau primirštų vairavimo ypatumų.

Tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė, portalo jonavoszinios.lt redakcijai atsiųsta anonimiškai. 

  

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: