Praėjusią savaitę Kauno apskrityje, o kartu ir Jonavoje, pradėti naudoti nauji greičio matuokliai. Žinia apie tai sukėlė nemenką audrą tarp vairuotojų - šie suskubo socialiniuose tinkluose kurti grupes, kuriose raginama pranešti apie minėtus įrenginius, taip pat dalintis peticija, teigiančia, jog prieš juos privalo stovėti perspėjantys ženklai. Tuo yra įsitikinęs ir ne vienas portalo jonavoszinios.lt skaitytojas - vos paskelbus naują tekstą apie ,,trikojus", į redakcijos elektroninio pašto dėžute pradeda skrieti laiškai su klausimais, ar perspėjantys ženklai - išties neprivalomi?

,,Naujus matuoklius policija slepia kaip išmano - stato krūmuose, sankryžose, kuriose neįmanoma pastebėti jų. Ar tai normalu? Ar vairuotojai neturėtų būti perspėti įspėjamais ženklais? Juk matuoklis - pastatomas. Ar faktas, jog apie juos vairuotojai nėra perspėjami - ne vairuotojų teisių pažeidimas? Policija teigia, jog stato naujus matuoklius ten, kur daugiausiai avarijų. Gal jei apie juos būtų perspėta, vairuotojai pristabdytų ir taip tikrai atsakingiau važiuotų avaringuose ruožuose?", - klausė skaitytojas Rimas.

Vis tik tiek Rimo, tiek kitų, panašią nuomonę kaip ir jis turinčių vairuotojų nuogąstavimai, anot policijos pareigūnų, yra nepagrįsti.

Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis jau ne kartą viešai patvirtino, kad informacinių ženklų ,,Automatinė eismo kontrolė" prieš šiuos matuoklius neįrengti leidžia Kelių eismo taisyklės -  pastarieji nėra įrengiami kelyje ir nepriskirtini prie įrengtų greičio matavimo prietaisų, jie nuolat kilnojami iš vienos vietos į kitą.

Taip pat skaitykite: