Kaip jau esame rašę, nuo liepos 1 d. Lietuvoje nebegalima prekiauti elektroninėmis cigaretėmis ir naudoti jų pildyklių su skysčiu, jeigu jame yra kvapiųjų medžiagų. Išimtis taikoma tik tabako kvapui ir skoniui, tačiau Jonavos ,,Circle" elektroninę cigaretę praėjusią savaitę pirkusi Indrė tikino sudvejojusi, ar įstatymo laikosi visi verslininkai - mergina portalui jonavoszinios.lt pasakojo, kad nors ant įsigyto gaminio nurodyta, jog jis yra tabako skonio, šalia jo juntamas ir papildomas aromatas (plačiau skaitykite čia).

Visgi, panašu, kad klausimų dėl šiuo metu parduodamų elektroninių cigarečių, ant kurių nurodomas tik tabako skonis, bet jaučiamas ir kitoks, kyla ir kitiems žmonėms - Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba yra sulaukusi keleto vartotojų pranešimų apie parduodamas draudžiamas el. cigaretes.

,,Reaguodama į gautus vartotojų pranešimus bei savo iniciatyva, VVTAT atliko patikrinimus įvairiose el. cigarečių prekybos vietose ir atrinko bandinius. Kaip ir minite, ant dabar parduodamų el. cigarečių pakuočių nėra nurodytas draudžiamas kvapas ar skonis. Taigi, akivaizdžių pažeidimų kol kas nebuvo nustatyta ir sankcijos pardavėjams nebuvo pritaikytos", - paaiškina VVTAT. 

Tarnyba akcentuoja, kad atrinkti bandiniai toliau bus tiriami laboratorijoje, siekiant nustatyti, ar sudėtyje yra uždraustos medžiagos, kurios ant pakuotės nenurodytos.

,,Tokie tyrimai Lietuvoje nebuvo atliekami. Todėl rezultatų gavimas gali užtrukti, nes ieškoma laboratorijų ir būdų tyrimų atlikimui",- teigia VVTAT. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: