Šalį užklojus dideliam sniego sluoksniui, dalis kelių, gatvių bei kiemų iki šiol nėra geros būklės. Tuo besirūpinančios tarnybos nuolat primena, kad visų jų išvalyti vienu metu  neįmanoma. Dalis gyventojų, išgirdę tai, nusprendė nieko nelaukti ir patys kastuvu išvaduoti savo kiemus iš sniego bei ledo gniaužtų. Tačiau tai, panašu, tapo dar viena kaimynų nesutarimo priežastimi – kaip pasakojo į portalo jonavoszinios.lt redakciją paskambinęs skaitytojas Deividas, vieniems nuvalius vietas automobiliams, kiti suskubo jomis naudotis. 

Vieni dirbo, kiti pasinaudojo 

Esu Kosmonautų gatvės gyventojas. Praėjusią savaitę rašėte apie tai, kad žmonės ragina vieni kitus imtis iniciatyvos ir nusivalyti kiemus patiems. Aš bei dar kiti kaimynai taip ir padarėme: pasiėmėme kastuvus ir nusikasėm vietas savo automobiliams, tačiau vos atlaisvinus jas, šios neužilgo buvo užimtos kitų kiemų gyventojų.

Aš suprantu, kad įvažiuoti į užpustytas aikšteles nėra lengva, bet niekas dar nenumirė nuo darbo  visada galima pasiimti kastuvą į savo rankas ir taip nuvalyti dar didesnę kiemo dalį. 

Norėčiau kreiptis į tuos tingius gyventojus, kurie neturi gėdos ir naudojasi kitų gerumu: nebūkite įžūlūs ir imkitės darbo, nes tarnybos, kaip matome, jei ir dirba, dirba lėtai, o sniegas pats nutirps tikrai ne per kelias dienas,  teigė skaitytojas Deividas.

Aikštelės  visų

Nors skaitytojo skundas, ko gero, suprantamas ne vienam, gyventojų kovos dėl vietų kiemuose vyksta ne tik žiemą - neradus vietos šalia savo daugiabučio, vairuotojai jų ieško kitur, kas skatina nesutarimus tarp miestelėnų.

Visgi, vertėtų prisiminti, kad aikštelės, esančios šalia daugiabučių, yra bendro naudojimo ir žmonės laisvai gali statyti jose automobilius, nepriklausomai nuo to ar jie gyvena šalia esančiame name, ar ne. Dėl to nuvalius sniegą savo automobiliui, belieka apeliuoti tik į kitų vairuotojų sąžinę. 

Tiesa, daugiabučių gyventojai turi teisę imtis veiksmų tam, jog tik jie galėtų naudotis šalia namo esančia aikštele. Kreipiantis į seniūniją ir atlikus visas reikiamas procedūras, galima išsinuomoti ją.

Reikia ir gyventojų iniciatyvos

UAB Jonavos paslaugos jau ne kartą akcentavo, kad tam, jog automobilių aikštelės būtų nuvalytos, reikia ir pačių gyventojų iniciatyvumo - jie turėtų susitarti tarpusavyje, vienu metu patraukti mašinas, apie atlaisvintą aikštelę informuoti „Jonavos paslaugų“ komunalinio ūkio skyrių arba miesto seniūniją. Tuomet sutartą dieną ir valandą bus atsiųsta technika, kuri nuvalys sniegą.

Primename, kad pranešimus galite teikti tel. nr. :  (8 686) 400 68 arba el. paštu:  povilas@jonavospaslaugos.lt 

Asociatyvi archyvo nuotr.

Taip pat skaitykite: