Dviem Jonavos rajono socialinių paslaugų įstaigoms trečiadienį perduotos naujos transporto priemonės – mikroautobusai „Ford Transit“ su specialia įranga neįgaliųjų pervežimui. Jonavos rajono savivaldybė naujus autobusus nupirko Jonavos r. socialinių paslaugų centrui ir Jonavos r. neįgaliųjų veiklos centrui.

Jonavos r. socialinių paslaugų centras organizuoja transporto paslaugas socialiai pažeidžiamiems Jonavos rajono gyventojams: neįgaliems, senyvo amžiaus asmenims vykstant į gydymo įstaigas, socialinės globos namus.  

Paslaugos taip pat aktyviai teikiamos patekusiems į krizines situacijas šeimoms, tėvų globos netekusių vaikų pavežimui.

„Iki šiol naudojomės senu mikroautobusu, kurį įsigijome pirmaisiais įstaigos įkūrimo metais. Jau antrą dešimtmetį tarnaujanti transporto priemonė paseno ne tik morališkai – dėl nuolatinių gedimų tapo pavojinga keleivių pervežimui. Todėl labai džiaugiamės, kad pernai buvo skirtos lėšos naujo autobuso įsigijimui“, - sako Socialinių paslaugų centro direktorė Valentina Demidenko.

Jonavos r. neįgaliųjų veiklos centras iki šiol naudojosi savivaldybei priklausiančiu mikroautobusu, kuris taip pat jau senas, dažnai gendantis, naudoja daug kuro.

„Nauja transporto priemonė buvo reikalinga ne tik atvežti lankytojus į Veiklos centrą ir parvežti iš jo, transportuoti gyventojus į gydymo įstaigas, apsirūpinti ūkio reikmėmis, tvarkyti administracinius reikalus, bet ir nuvykti pas rajone gyvenančius asmenis,  palaikyti glaudų bendradarbiavimą su kitomis įstaigomis bei neįgalių asmenų išvykų metu vykdyti sociokultūrines programas“, - sako Neįgaliųjų veiklos centro direktorė Aurika Matutienė.

Abu įstaigoms skiriami mikroautobusai „Ford Transit“ yra aprūpinti visa reikalinga neįgaliesiems pritaikyta automatine įranga. Transporto priemonėse sumontuotas modernus neįgaliųjų keltuvas, pritaikytos saugos diržais tvirtinamos vietos vežimėliuose.

„Sakoma, nėra to blogo, kas neišeitų į gerą. Karantinas ir pandemija atnešė naujų iššūkių, tačiau kartu ir tokią galimybę – atnaujinti socialines paslaugas teikiančių įstaigų transportą. Buvo tokių vietų, kur pinigų pataupėme, todėl galėjome juos skirti būtent socialinėms įstaigoms, kurios rūpinasi pažeidžiamiausiais visuomenės nariais.

Pandemija labai aiškiai davė suprasti, kad  be šių įstaigų, socialinių darbuotojų, kito personalo dalimi gyventojų būtų neįmanoma pasirūpinti. Ir mano minėtos paslaugos daliai jonaviečių – gyvybiškai svarbios, todėl užtikrinti kuo kokybiškesnį jų teikimą, tų paslaugų prieinamumą – vienas svarbiausių rajono savivaldybės prioritetų. Tikiuosi, visos kelionės nauju transportu bus saugios, prisidės prie operatyvaus ir patogaus paslaugų teikimo“, - sako rajono mero pavaduotoja Birutė Gailienė.

Be dviejų autobusiukų, dar vieną – lengvąjį – automobilį praėjusių metų pabaigoje rajono savivaldybė nupirko Jonavos vaiko ir šeimos gerovės centrui.

Jonavos r. savivaldybės inf.

A. Reipos nuotr. 

Taip pat skaitykite: