Balandžio 7 ir 8 dienomis socialinių tinklų grupėse iš naujo pradėjo sklisti skundai ir pastebėjimai dėl nekokybiško, o tiksliau, gelsvo ir nemalonų kvapą turinčio vandens. Internautai netruko dalintis savo patirtimi dėl Jonavos miesto vandens kokybės. Savo ruožtu, vandens tiekimo įmonė „Jonavos vandenys“ primena, kad pastabas, skundus, klausimus ar pasiūlymus reikia pateikti „Jonavos vandenims“.

Skundai dėl vandens kokybės

Balandžio 7 dieną internetinėje erdvėje užduotas klausimas - ar jonaviečiai vandenį geria tiesiai iš čiaupo, ar naudoja pirktinį. Po šiuo klausimu atsirado beveik pusšimtis komentarų. Nedidelė dalis komentatorių teigė, jog vandens kurį laiką jau neperka, o naudoja tiesiai iš čiaupo, mat kokybė pagerėjusi. Tačiau iš pusšimčio, kone pusė komentatorių teigė, jog vis dar vartoja pirktinį vandenį: nes dar prisibijo; nes kai kur dar yra nemalonus kvapas; nes per naktį stiklinėje paliktas vanduo nusistovi ir ant dugno lieka rudos drumzlės; nes iš čiaupo kol kas bėga rudas vanduo.

Kalbant apie vandens atspalvį, balandžio 8-ąją į viešą erdvę įkelta nuotrauka, kurioje matosi, jog į vonią pripiltas vanduo yra gelsvas. Anot nuotraukos autoriaus, toks vanduo iš čiaupo bėga Žeimių take. Po šia nuotrauka komentatoriai suskubo dalintis ir savo patirtimi. Vieni rašė, kad panašus vanduo iš čiaupo kone mėnesį teka  Kosmonautuose, kiti minėjo, jog gelsvas vanduo bėga Kulviečiuose, treti teigė, jog anaiptol, vanduo Kulviečiuose geras, neblogas jis ir Lietavos gatvėje.

Apie vandens kokybę reikia pranešti įmonei

Reaguodama į pasirodžiusias pastabas, bendrovė „Jonavos vandenys“ primena, kad apie pakitusią vandens kokybę reikia pranešti įmonei, piktinimasis socialiniuose tinkluose nepadės spręsti situacijos. 

Ne kartą buvo informuota, kad vis dar gali pasitaikyti atvejų, kuomet daugiabučiuose namuose, ypač vakarais, iš čiaupų pasirodo rudos, gelsvos spalvos vanduo. Gyventojams grįžus iš darbų, pagausėja ir vandens naudojimas. Padidėjęs vandens greitis išjudina vamzdžių sienelėse iš seniau užsilikusius geležies ar kitų nešvarumų likučius. Tokiu atveju, jei situacija kartojasi, raginama apie tai pranešti bendrovei „Jonavos vandenys“, nurodant gatvę ir namo numerį, datą ir laiką bei kontaktus, kuriais būtų galima susisiekti su pranešėju. Jei turite, atsiųskite ir vaizdo medžiagą.

Apie pasikeitusią vandens spalvą ar stiprų kvapą pranešti galite el. paštu: administracija@jonavosvandenys.lt , tel. nr.: 8-349-52904.

Nurodytame pranešėjo taške bus paimti vandens mėginiai, jie bus tiriami, ir, esant poreikiui, bus atliekamas sistemos praplovimas. 

***

Naujausius vandens tyrimų rezultatus rasite ČIA. 

Taip pat skaitykite: