Rugpjūčio 18 dieną publikuotas straipsnis „Buksmedžius naikinantis kenkėjas – jau Kaune: specialistų prognozės niūrios“ suneramino Šveicarijos seniūnijoje sodo sklypą turinčią moterį. Anot jonavietės, perskaičiusi niūrias specialistų prognozes, ji baiminasi, kad tokie kenkėjai neatklystų ir į Jonavos rajoną, juolab, kad ji pati savo sode yra sulaukusi dar nematyto svečio.

„Nesu drugių ar vikšrų žinovė, tad stengiuosi įsiklausyti į specialistų patarimus, kaip apsaugoti ir puoselėti augalus, nes esu „neseniai iškepta“ sodininkė. Perskaičiau jūsų straipsnį apie buksmedžių kenkėjus ir prisiminiau, kad į mano sklypą, dar liepos pradžioje atklydo man nematytas, gražus, spalvotas vikšras. Gal galite padėti išsiaiškinti, kas tai per gyvis? Gal jis pavojingas soduose augantiems dekoratyviems augalams? Ar jau reikia imtis kokių saugos priemonių?“, - teiravosi sodininkė ir atsiuntė vikšro nuotrauką.

Drugių specialistas, entomologas Giedrius Švitra jonavoszinios.lt teigė, kad toks gyvis Lietuvoje dažnas.

„Jūsų skaitytojos nuotraukoje - didžiojo dviuodegio (Cerura vinula)(Notodontidae) vikšras. Tai neretas ir plačiai Lietuvoje paplitęs drugys, kurio vikšrai minta drebulių, tuopų ir gluosnių lapais. Šis drugys nėra kenkėjas, sodams žalos padaryti negali, todėl nerimauti nėra pagrindo“, - tvirtina G. Švitra.

Didžiojo dviuodegio (Cerura vinula) vikšras, vėliau tapęs tamsios spalvos leliuke, virsta į kuoduočių (Notodontidae) šeimos drugį, kuris skraido gegužės – liepos mėn. pamiškėse, krūmynuose, pakelėse, vandens telkinių pakrantėse.

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: