Slidinėjimo centro kaimynystė džiugina ne visus - vos šiam pradėjus dirbti pilnu tempu, portalo jonavoszinios.lt redakciją užplūdo Sodų gatvės gyventojų laiškai ir skambučiai, kuriuose prašoma atkreipti dėmesį į sausakimšus jų daugiabučių kiemus. Jonaviečiai piktinasi, kad slidininkai ne tik kad užima automobilių stovėjimo vietas, bet dar ir pažeidinėja Kelių eismo taisykles - automobiliai ,,numetami" ir ant šaligatvių.

Kiemai - sausakimši 

,,Gal galit parašyti kokį straipsnį apie tai, jog neįmanoma pasistatyti mašinos atvažiavus į kiemą, nes viskas būna užimta tų, kurie atvažiuoja į slidinėjimo trasą.

Negana to, dar pristato mašinų ten, kur parkuotis negalima. Valdžia galėjo pagalvoti apie mašinų srautą.

Kalba eina apie Sodų gatvės 93 namą ir šalia esančius", - rašė tik vienas iš kelių skaitytojų, kurie taip pat nupasakojo šią problemą. 

Akivaizdus pažeidimas

Kartu su savo skundu vyras atsiuntė ir nuotrauką, kurioje, iš pirmo žvilgsnio, ne kas kitas, o pažeidėjas. 

Kaip ją pakomentavo Jonavos rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai, Kelių eismo taisyklių 150.5 punkte numatyta, kad „Sustoti ir stovėti (automobiliui) draudžiama ant vejos, šaligatvio (išskyrus tuos atvejus, kai ten stovėti leidžia stovėjimo būdą nurodantys kelio ženklai arba transporto priemonė nurodyta leidime, išduotame prekiauti viešoje vietoje renginių metu), taip pat sporto, vaikų žaidimo aikštelėse ir kitose transporto priemonių eismui (stovėjimui) neskirtose teritorijose“.

,,Sprendžiant iš vaizdo nuotraukoje, traktuotume kaip automobilio sustojimą ir stovėjimą transporto priemonių stovėjimui neskirtoje teritorijoje.

Atsakomybė už tokį pažeidimą numatyta ANK 417 str. 2 d. „Sustojimas ir stovėjimas vietose, kuriose pagal Kelių eismo taisykles draudžiama sustoti ir stovėti, sustojimas ir stovėjimas nesilaikant kelio ženklų ir ženklinimo reikalavimų, važiavimo tvarkos gyvenamosiose zonose ir kiemuose pažeidimas užtraukia baudą vairuotojams nuo trisdešimt iki devyniasdešimt eurų", - teigė pareigūnai.

Kalbant apie KET pažeidimus, apie juos visada greitai ir lengvai pranešti galima portale e.policija.lt. Rekomenduodama prie savo pranešimo prisegti aiškią nuotrauką.

Prašo supratingumo

Kadangi kiemai šalia daugiabučių - bendro naudojimo, slidininkai, statantys automobilius juose. nepažeidžia jokių taisyklių.

Tačiau problemą čia mato ir Jonavos slidinėjimo centras. Jis jau kelis kartus viešai kreipėsi į slidininkus. 

,,Turime prašymą dėl automobilių statymo: aikštelėje Sodų gatvės gale ir pačioje Sodų gatvėje tikrai visi netilpsime!!!

Todėl prašome automobilius statyti prie Jonavos sporto arenos, Žeimių g. 17, iš ten patogiai galima nusileisti slidėmis iki pat Slidinėjimo centro!!", - akcentuojama Slidinėjimo centro ,,Facebook" paskyroje. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: