Pastarieji du metai tiesiog dingo iš įvairiausių žmonių gyvenimų, ypač sporto mėgėjų, nes per minėtą laikotarpį teko truputį pristabdyti sportines varžybas užklydus „COVID-19“ pandemijai. Laikas bėga ir po truputį į gyvenimą grįžta mėgėjų sportas ir sportas, kuriuo domisi bei užsiima įmonių darbuotojai.

Atrodo  visai neseniai savo veiklos dešimties metų jubiliejų minėjo achemiečių sporto klubas „Achespo“, tačiau dar penki metai tiesiog pralėkė akimirksniu ir klubas šiemet paminėjo savo penkiolikos metų sukaktį. Aišku, geriau vėliau nei niekada, nes jų įkūrimo data  minima vasario 15-oji. Būtent šią dieną 2007 metais savo pirmuosius žingsnius žengė SK „Achespo“.

Klubą vienija „Achemoje“ dirbantys sportininkai – mėgėjai ir jų šeimos nariai. Pagrindinė veikla – sveikatingumo programų įgyvendinimas, Jonalaukio km.  dirbančiųjų ir jų šeimos narių. Treniruotės, varžybos ir sveikatingumo renginiai pravedami be starto ir kitų mokesčių.

Sporto bazė – sporto klubo “Achespo” sporto salė.

Sporto šakos: krepšinis, tinklinis, biliardas, stalo tenisas, paplūdimio tinklinis, nardai, šaškės, vyrų ir moterų smiginis, futbolas, lauko tenisas, badmintonas.

Sporto klubas ,, Achespo” vienas iš asociacijos “Jonavos Krepšinio Mėgėjų Lyga” steigėjas.

Sporto klubo „Achespo“ vadovas Alvydas Strazdas su palengvėjimu jau gali kalbėti apie vykdomas varžybas ir pačių sporto mėgėjų išvykas į kitus miestus dalyvaujant ne tik respublikinėse, bet ir tarptautinėse varžybose. Itin svarbus veiklos subjektas – vėl atgaivinti  chemikų sporto žaidynes, nes pasak klubo vadovo A. Strazdo, jau nuo rudens planuojama atnaujinti šias populiarias žaidynes. Ir tai, aišku, su vienas sąlyga – jei vėl nepuls pandemija.

Susibūrę į komandas „Achemos“ sporto entuziastai dalyvauja įvairiose turnyruose, kaip lauko teniso ar badmintono. Būtent „Achemos“ gelbėtojų sporto salėje, klubas pirmasis Jonavoje, uždarose patalpose  įrengė  tarptautinius standartus atitinkančią badmintono aikštelę.

Visgi, nuo metų pradžios save parodyti siekia krepšinio mėgėjai. Jau dabar achemiečiai gali pasigirti ką tik pasiektais puikiais rezultatais. Penkiolikos metų sukaktį minintis klubas dar kartą nudžiugino savo gerbėjus kai triumfavo tarptautiniame senjorų 50+ turnyre. Varžybos birželio 18-ąja vyko Vilniuje, o turnyre „Vilniaus veteranų taurė – 2022“ be achemiečių varžėsi sostinės SK „Energetikas“ bei svečiai iš Latvijos – BK „Kraukli“ ekipa. Turnyre turėjo dalyvauti ir komanda iš Lenkijos, bet neatvyko.

„Achespo“ senjorai laimėjo abejas rungtynes ir tapo varžybų nugalėtojais. Rezultatyviausiai komandoje žaidė 31 tašką per dvejas rungtynes pelnęs Saulius Kasperavičius. Prie pergalių prisidėjo ir Romas Petrauskas, Evaldas Vaiciukevičius, Ramūnas Jurkevičius, Alvydas Strazdas, Raimundas Arbočius, Rolandas Sabatauskas.

Nuo metų pradžios laimėjimų  buvo ir daugiau. SK „Achespo“ krepšinio senjorai gegužės mėnesį rajono krepšinio lygos pirmenybėse 40 metų ir vyresnių grupėje tapo nugalėtojais, finale palaužę daugkartinius nugalėtojus „Pauliukus“.

Dar galima  prisiminti 40+ komandos pergalingą žaidimą sausio mėnesį sostinėje. Vilniuje SK „Achespo“ komanda „Žalgirio“ taurės varžybose iškovojo trečiąją vietą.  Tuo  tarpu visiškai neseniai, birželio pradžioje SK „Achespo“ krepšinio mėgėjai dalyvavo Jonavos miesto krepšinio 3x3 turnyre. Ir vėl 40+ komanda užlipo ant prizininkų pakylos. Iškovota aukščiausia pirmoji vieta.

A. Strazdo vadovaujama SK „Achespo“ komanda siekia pasinaudoti galimybe savo jėgas išmėginti į svečius pakviestuose turnyruose. Vasara – atostogų metas. Tačiau rugpjūčio mėnesį achemiečiai vėl planuoja išvyką. Krepšinio senjorai pakviesti į Latviją, kur Liepojoje vyks penkiasdešimtmečių ir vyresnių tarptautinis turnyras.

 

SK „Achespo“ informacija

 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: