Artėjant didžiosioms metų šventėms ugdymo įstaigos pradeda ruoštis jų minėjimui. Pastarajam ruošiasi ir Jonavos vaikų lopšelis - darželis ,,Pakalnutė", tačiau dalį jo bendruomenės, panašu, lydi ne pačios geriausios nuotaikos: portalą jonavoszinios.lt pasiekė ne vienos mamos skundas dėl pokyčių šventės programoje. 

Kitaip nei planuota

,,Sukilo ,,Pakalnutės" darželio bendruomenė. Prieš mėnesį laiko gavome laišką, kad šiemet kalėdinė šventė bus kitokia: darželis moka už visą šventę ir organizuoja Senamiesčio gimnazijoje, samdo personažus, Kalėdų Senelį, kiekviena grupė gavo užduotį temiškai apsirengti. Buvo pranešta, kad laukiame šventėje ir tėvelių.

Šią savaitę, turbūt supratus, kad ta bendruomenė ne tokia ir maža, buvo nuspręsta, kad šventė bus, bet tėveliai nebus įleidžiami. Darželyje kilo labai didelis šurmulys, sukilo visi tėvai. Kelis metus negalėjome dalyvauti šventėse dėl karantino ribojimų, šiemet taip laukėme šios šventės ir dėl neaiškių priežasčių vėl tėveliai neįleidžiami!!! O priežastis buvo pasakyta tokia - didelis sergamumas.

Sukilus tėveliams buvo nuspręsta šventės Senamiesčio gimnazijoje atsisakyti ir pranešta, kad šventė bus lauke ir tada galės dalyvauti tėveliai, bet tada mamoms kilo klausimas dėl kostiumu. Dalis mamų nuomavo kostiumus, dalis siuvo, dalis pirko ir tikrai labai gaila į balą išmestų pinigų.

Tada galiausiai buvo nuspręsta paleisti apklausas, ar norime kad šventė būtų lauke su tėveliais, ar kad darželyje visą dieną vaikai vaikščiotų persirengę savo grupėse ir pas juos užsuks senelis, bet ,žinoma, be tėvų...

Labai įdomi darželio pozicija, kadangi kiti darželiai švęs kalėdinę šventę su tėveliais ne lauke.  Kyla klausimas, ar didelis sergamumas tik ,,Pakalnutėje"? O gal kažkas tiesiog nemoka priimti sprendimo atsižvelgiant į bendruomenės nuomonę? Po karantino įsivyravo labai įdomi praktika - dengtis sergamumu ar kitomis priežastimis ir priimti sau patogius sprendimus", - pasakojo į redakciją laišką atsiuntusi jonavietė. 

Sprendimas nuliūdino

Netrukus po šio laiško gavimo su redakcija susisiekė dar vieno auklėtinio mama.

Ši teigė jau gavusi patvirtinimą, kad šventė vyks lauke. Moteris taip pat piktinosi tokiu sprendimu.

,,Šventė sugadinta tikrai. Mane asmeniškai tai labai stipriai palietė, nes per karantinus nematėm vaiko šventės, dabar per darželio vadovybę ir čia jos principo reikalas", - savo nuomonę išdėstė jonavietė.

Pasak jos, dalis darželio grupių nusprendė šventę minėti kitose, nuomotose patalpose.

,,Greitai susigriebė. Šaunuoliai. Galės dalyvauti ir tėvai, ir vaikai", - teigė moteris.

Parengtas naujas planas

Susisiekus su ,,Pakalnutės" direktore Simona Černiauskiene priminta, kad kelis metus iš eilės įstaigos gyvenimą koregavo sudėtinga situacija šalyje dėl COVID 19 pandemijos.

,,Manėme, kad šie metai bus puiki galimybė pasidžiaugti Kalėdų švente kartu su visa darželio bendruomene.

Kiekvieną šventę organizuojame atsakingai, ne išimtis ir šis renginys. Kalėdiniam ir Advento renginiams ruoštis pradėjome dar rugsėjo mėnesį, pasirinkę netradicinį Kalėdinės šventės formatą, įvertinę dalyvių skaičių pasirinkome išeiti iš darželio aplinkos. Džiaugiuosi, kad sėkmingai pavyko suplanuoti kiekvienos grupės Advento renginius, kuriuose dalyvavo vaikai kartu su šeimomis.

Kartu su visuomenės sveikatos specialiste V. Gaižauskiene visą savaitę su nerimu stebėjome sergamumo situaciją bendrai darželyje ir atskirose grupėse, turėjome ne vieną pasitarimą ir diskusiją. Pažymiu, kad situacija keitėsi kasdien. Vaikų lankomumas penktadienio duomenimis – 38,69 proc. vadovaujantis LR švietimo įstatymo nuostatomis įstaiga negali užtikrinti sveikos ir saugios aplinkos masinį renginį organizuojant uždaroje patalpoje", - teigė direktorė.

Anot jos, šiuo metu yra parengtas naujas šventės formatas: teminės šventės vyks grupėse ir darželio erdvėse nuo pat ryto, naudojantis išmaniosiomis technologijomis grupių vaikų programos bus transliuojamos tėvams ir kitų grupių ugdytiniams, visų grupių vaikus aplankys Kalėdų senelis ir jo padėjėjai.

,,Mieli tėveliai, visada atsižvelgiame į Jūsų nuomonę ir pastebėjimus, bet negalime iš anksto numatyti sergamumo situacijos. Mūsų tikslas - sveiki ir laimingi vaikai, pasistenkime kartu sukurti gražią šventę! Ačiū už supratimą', - kalbėjo S. Černiauskienė.

Kita nuomonė

Paviešinus šį straipsnį su portalo jonavoszinios.lt susisiekė ir mama, kuri tikino nesuprantanti kilusio nepasitenkinimo. Anot jos, darželio bendruomenė tik nori gero vaikams.

,,Pasipiktinusios tik kelios super mamytės kurios neturi proto ir joms svarbiau kostiumai , o tos kurios supranta džiaugiasi, kad vaikas turės šventę nors ir be tėvų, bet su Kalėdų Seniu! ,,Pakalnutės" darželis yra nuostabus su nuostabiomis auklėtojomis ir tai pat vadovaujančiu personalu! Joms svarbiausias vaikų saugumus, bet tai pat neatima iš vaikų šventės tik daro jas kitaip. Ačiū darželio auklėtojoms ir direktorei už tai, kad saugo mano vaiką nuo ligų, ir ačiū joms už rūpestį", - savo nuomonę išdėstė  moteris.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: