Krašto apsaugos ministerija skelbia kasmetinį Tado Dambrausko fotokonkursą „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2021“. Šiemet konkursas organizuojamas septynioliktą kartą.

Kviečiame visus fotografuojančius, profesionalus ir mėgėjus fotografus, kurie šiais metais fiksavo Lietuvos kariuomenės, Lietuvoje dislokuotų NATO karinių vienetų, ir visos krašto apsaugos gyvenimo akimirkas, atrinkti geriausius savo kadrus ir atsiųsti konkursui. Svarbu, kad nuotrauka atspindėtų įvairiapuses kariuomenės gyvenimo akimirkas: kaip kariai vykdo kovines užduotis, dalyvauja pratybose ir šventėse, bendrauja tarpusavyje ir su visuomene, kokios jų kasdienės patirtys bei išgyvenimai ir kt.

Kiekvienas konkurso dalyvis gali atsiųsti 20 savo geriausių nuotraukų ir varžytis vienoje iš trijų kategorijų:

I kategorija – krašto apsaugos sistemoje (KAS) tarnaujančių karių ir civilių nuotraukos;

II kategorija – profesionalių ir mėgėjų fotografų, nedirbančių KAS, nuotraukos;

III kategorija –KAS dirbančių fotografų profesionalų nuotraukos.

Ketvirtajai – „Linksmo kadro“ – kategorijai nuotraukas gali teikti visi dalyviai ir varžytis dėl nepiniginių prizų.

Tarptautinė konkurso vertinimo komisija anonimiškai išrinks geriausias kiekvienos kategorijos nuotraukas, o jų autoriai pasidalins Krašto apsaugos ministerijos įsteigtą 4 200 eurų premijų fondą. Savo prizą tradiciškai įsteigia Lietuvos kariuomenės vadas, konkurso partneriai.

Geriausių nuotraukų parodą ir laureatų apdovanojimą planuojama surengti 2021 metų pabaigoje Vilniuje. Taip pat bus išleistas geriausių fotokonkurso nuotraukų katalogas.

Nuotraukas konkursui kviečiame siųsti iki šių metų rugsėjo 22 d. el. paštu kamfotokonkursas@gmail.com.

Išsami informacija apie konkurso sąlygas, nuotraukų siuntimo tvarką nuorodose:

bit.ly/3zx4a88

bit.ly/2UWZppj

Apie karo fotografą ir operatorių Tadą Dambrauską

Karo fotografo ir operatoriaus Tado Dambrausko vardas šiam fotokonkursui suteiktas siekiant įamžinti jo atminimą ir nuopelnus. Tadas Dambrauskas Krašto apsaugos departamente pradėjo dirbti 1990 metais, netrukus buvo paskirtas Vilniaus operatyvinės grupės instruktoriumi-metodininku. Vėliau dirbo žurnalo „Karys“ fotografu, brigados „Geležinis Vilkas“ ir Krašto apsaugos ministerijos operatoriumi. Jis sukaupė unikalų nuotraukų ir vaizdų archyvą – fiksavo Lietuvos kariuomenės raidą nuo Sąjūdžio žaliaraiščių iki modernios kariuomenės. Dirbdamas T. Dambrauskas nevengė rizikos ir netradicinių sprendimų, dėl „gero kadro“ buvo pasiryžęs pralaužti bet kokius ledus. Jis pirmasis ir vienintelis kariuomenėje filmavo parašiutininkus prisirišęs prie lėktuvo sparno, nuolat leisdavosi į sudėtingus žygius kartu su kariais, fiksavo pirmųjų tarptautinių lietuvių misijų akimirkas Balkanų regione ir Afganistane.

Asmuo kontaktams: kpt. Asta Žalalytė, tel. +370 52785213; kamfotokonkursas@gmail.com

2020 m. konkurso nuotraukos, autoriai – vyr. srž. sp. Ieva Budzeikaitė, vyr. eil Erika Čebatorienė, Arnas Čermerka, Eimantas Genys, gr. Michail Lysenko, Alfredas Pliadis, Giedrius Skiezgilas.

Taip pat skaitykite: