Vidaus reikalų viceministras Vitalij Dmitrijev Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos Tarybos posėdyje aptarė statutiniams pareigūnams ir vidaus reikalų sistemai aktualius klausimus.

Viceministras V. Dmitrijev pabrėžė, kad viešajam saugumui, statutinių tarnybų pareigūnams ir toliau bus skiriamas ypatingas dėmesys.  

„Statutinės tarnybos atlieka valstybei itin svarbų darbą – užtikrina viešąją tvarką, gesina gaisrus, saugo pasienį, valdo įvairias ekstremalias situacijas. Todėl tarnybų stiprinimas išliks svarbiausiu Vidaus reikalų ministerijos prioritetu. Nuosekliai siekiame, kad pareigūnai būtų aprūpinti šiuolaikiška įranga ir darbo priemonėmis, taip pat didinamas jų darbo užmokestis. Antrus metus iš eilės valstybės ir ES parama pareigūnams siekia rekordines aukštumas, o tai prisidės prie daugelio problemų sprendimo bei valstybės saugumo užtikrinimo“, – teigia viceministras V. Dmitrijev.

2023 m. valstybės biudžete  viešajam saugumui skiriamos rekordinės lėšos – 755 mln. eurų. Palyginus su šiais metais 2023 m. Vidaus reikalų ministerijai (VRM) skiriama papildomai 93,7 mln. eurų.

Vidaus reikalų sistemos statutinių pareigūnų vidutinis darbo užmokestis „į rankas“ kitais metais turėtų didėti vidutiniškai 121 euru – dėl to vidutinis pirminės grandies pareigūnų atlyginimas pasieks 1,1 tūkst. eurų, o vidurinės grandies viršys 1,4 tūkst. eurų.

Kitų metų biudžete 26 mln. eurų papildomai numatyta statutinių pareigūnų darbo užmokesčio didinimui.

Statutinės įstaigos pareigūnų aprūpinimui ginkluote ir specialiosiomis priemonėmis (įranga), tarnybine uniforma, informacinių technologijų ir ryšių priemonėmis bei transporto priemonėmis pagal nustatytus standartus numato skirti maždaug 30 mln. eurų.

Vidaus reikalų ministerija organizuoja reguliarius susitikimus su statutinių įstaigų vadovais ir pareigūnų profesinių sąjungų atstovais. Susitikimuose nuolatos aptariami viešajam  saugumui užtikrinti klausimai ir galimi sprendimai, siekiant gerinti pareigūnų  darbo sąlygas, aprūpinimą ir darbo užmokestį.

„Su profesinėmis sąjungomis siekiame tų pačių tikslų: didinti statutinių tarnybų patrauklumą,  geresnio pareigūnų aprūpinimo ir veiklos efektyvumo, o tai pasiekti galime nuolatinio dialogo dėka“, – sako vidaus reikalų viceministras.

Vidaus reikalų ministerija su pareigūnų bendruomene, medikais taip pat ieško būdų, kaip tobulinti pareigūnų reabilitacijos sistemą, užtikrinti pareigūnų sveikatos priežiūros kokybę, savalaikį paslaugų prieinamumą ir paskatinti sveiką gyvenseną.

Šiais metais jau praplėstas VRM Medicinos centro teikiamų reabilitacijos paslaugų sąrašas, dėl ko Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus lovų skaičius padidėjo dvigubai – nuo 20 iki 40, o tai leis 2023 m. suteikti stacionarines reabilitacijos paslaugas iki 1000 pareigūnų.

VRM inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: