Nuo 2024-01-01 Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) iš Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) perėmė žemės naudojimo valstybinės kontrolės ir teritorijų planavimo dokumentų – žemėtvarkos schemų ir kaimo plėtros žemėtvarkos projektų valstybinės priežiūros funkcijas. Siekdama optimizuoti veiklos valdymą ir gerinti aptarnavimą, Statybos inspekcija atnaujino ir organizacinę struktūrą.

Naujus metus Statybos inspekcija pradėjo vykdydama dvi papildomas funkcijas, kurias iki šiol vykdė NŽT – žemės naudojimo valstybinės kontrolės (priežiūros) funkciją ir teritorijų planavimo dokumentų – žemėtvarkos schemų ir kaimo plėtros žemėtvarkos projektų valstybinės priežiūros funkciją.

2024 m. įsigaliojus valstybinės žemės valdymo, naudojimo ir administravimo pokyčiamsStatybos inspekcijoje įsteigtas Žemės naudojimo valstybinės priežiūros departamentas, kuris atlieka žemės naudojimo valstybinę priežiūrą (kurios turinys apibrėžtas LR teritorijų planavimo, statybos ir žemės naudojimo valstybinės priežiūros įstatyme).Žemės naudojimo valstybinės priežiūros departamento pareigūnai tikrina, ar žemė naudojama pagal pagrindinę žemės naudojimo paskirtį ir naudojimo būdą, ar laikomasi nustatytų žemės servitutų, ar vykdant ūkinę ir kitą veiklą nepažeidžiamos teritorijų planavimo dokumentuose ar žemės valdos projektuose nustatytos žemės sklypų ribos, ar savavališkai neužimama ir (ar) nenaudojama žemė, vandens telkiniai, nenaikinami (negadinami) geodeziniai punktai.

Taip pat Teritorijų planavimo valstybinės priežiūros departamentas vykdo naują funkciją – specialiojo žemėtvarkos teritorijų planavimo dokumentų, kurie nuo  2024-01-01 yra rengiami nebe Žemėtvarkos planavimo dokumentų rengimo informacinėje sistemoje, o  Teritorijų planavimo dokumentų rengimo informacinėje sistemoje (TPDRIS), priežiūrą.

Džiugu, kad specialistai, turintys ilgametę patirtį NŽT, po reformos tęsia darbus Statybos inspekcijoje, taip užtikrinant darbų tęstinumą.Pokyčiais siekiama, kad valstybinės žemės valdymo ir administravimo procesai būtų efektyvesni, mažėtų administracinė našta, o valstybinės žemės valdymas būtų kuo skaidresnis.  

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: