Jau šį šeštadienį jonaviečiai namuose priims svečius iš Šiaulių. Mūsų komanda „Citadele-KMT“ atsakomajame ketvirtfinalio susitikime sieks panaikinti 3 taškų deficitą ir antrus metus iš eilės pasiekti finalinį ketvertą. Prieš laukiančias rungtynes pakalbinome sezono pradžioje „CBet“ gretose rezultatyviausiai rungtyniaujantį puolėją Strahinją Mičovičių.  

Strahinja, asmeniškai tau sezono pradžia klostosi visai neblogai. Ar atvykdamas į Lietuvą tikėjaisi taip greitai ir sėkmingai pritapti?  

Visų pirma šnekėjome su Goranu Huskičiumi ir Evanu Maxwellu, kurie papasakojo apie lygą, komandą ir gyvenimo sąlygas Lietuvoje. Žinojau, kad čia rasiu kompetentingą komandą, kuri ne tik stengiasi laikytis lygoje, bet ir siekia vietos atkrintamosiose, taurėje kovoja su visomis komandomis. Per savo karjerą esu ne kartą keitęs komandą ir prieš atvykstant turėjau nemažai informacijos apie Jonavą, bet tai nieko negarantavo. Komanda mane šiltai priėmė ir tai man leidžia demonstruoti gerus rezultatus Lietuvoje. 

Kartu su savo žmona Katarina auginate ir vienerių metų berniuką. Kiek jis pakeitė tavo gyvenimą, krepšininko rutiną? 

Tai man jau antras toks sezonas. Aišku, gyvenimas labai pasikeitė, bet mano kaip krepšininko rutina išliko panaši. Mano žmona paaukoja daug savo laiko, kad mano kaip profesionalo gyvenimas nenukentėtų ir esu labai jai dėkingas. Gyvenimas labai pasikeitė ir dar labiau mėgaujuosi krepšiniu. Namuose kartais pavargsti vaikytis 1 metų vaiką, tai krepšinio treniruotėje, galėdamas pasportuoti su komanda, tuo krepšiniu mėgaujiesi dar labiau. Taip pat, kai rungtynių metu kai kas nors nepavyksta, grįžus namo tavęs laukia žmona ir vaikas ir tos problemos aikštelėje neatrodo tokios baisios. 

Lietuvoje sutikai ne tik gerą draugą Aleksandarą Marelją, bet ir kituose Lietuvos klubuose rungtyniaujančius pažįstamus krepšininkus? Apie ką teko su jais pabendrauti? 

Visų pirma, man tai buvo didelis siurprizas, kad beveik visuose Lietuvos klubuose turiu pažįstamų, su kuriais yra tekę rungtyniauti praeityje. Esu pažįstamas su D. Gailiumi, D. Baslyku, I. Gavrilovičiumi ir Lietuvą jau palikusiais B. Ivey ir N. Bezbradica. Juos visada smagu susitikti, prisiminti senus laikus, pasiguosti apie šaltą lietuvišką žiemą, nes tai tikrai šalčiausia, kokią esu gyvenime patyręs (juokiasi) 

Sezono metu Lietuvoje vidutiniškai blokuodavai po ne pilną vieną metimą (0,8), tačiau per pastaruosius 2 susitikimus net 7 kartus gesinai varžovų žaidėjus. Ar tai sutapimas, ar stengiesi komandai duoti dar daugiau naudos gynyboje? 

Aš stengiuosi būti naudingas abiejose aikštelės pusėse, o blokai labiau susiję su puikiai ištaikytu laiku ore. Mūsų didysis Mike’as turi puikų pojūtį blokams, o aš tiesiog stengiuosi būti laiku ir vietoje. Kartais blokuoti metimus yra labai sunku, nes tai priklauso ne tik nuo tavęs, nes varžovai gali išmesti floater’į, būti per dideli ar pats neišlaikęs kantrybės tiesiog per anksti pašoki.  

Citadele-KMT finalo ketvertas kiekvienais metais sulaukia didžiulio susidomėjimo ir yra bene didžiausia krepšinio šventė Lietuvoje. Ką teko apie tai girdėti ir kiek smagu būtų tokiame renginyje sudalyvauti? 

Jei atvirai, prieš čia atvykstant apie tai daug nežinojau, bet vaikinai iš pernai komandos pasakojo, kaip viskas būna puikiai suorganizuota. Jie dar nuo rugsėjo šnekėjo, kokia puiki būna atmosfera renginio metu, tačiau nemanau, kad būtume per daug laimingi tiesiog ten patekę, nes su visais norisi ir varžytis.  

Šeštadienį laukia žūtbūtinės rungtynės su šiauliečiais, kai privalėsime Jonavoje panaikinti trijų taškų deficitą. Ko lauki iš šio susitikimo?  

Per karjerą ne vienas komandos krepšininkas jau yra buvęs tokiose situacijose ir puikiai supranta, kad kelių taškų skirtumas nieko nereiškia. Šiauliuose nesužaidėme gerų rungtynių, bet pasiekėme patenkinamą rezultatą, kas leidžia laikytis kovoje. Turime būti susikaupę ir sužaisti geras rungtynes, o ne galvoti apie skirtumus ir esantį rezultatą. Žinome, kad turėsime didelį fanų užnugarį ir šeštadienį sieksime revanšo.  

Antrosios „Citadele-KMT“ ketvirtfinalio rungtynės tarp Jonavos „CBet“ ir Šiaulių „Šiauliai“  komandų Jonavoje jau šį šeštadienį 16:00! 

Bilietus platina - Ticketmarket.lt 

Bilietus įsigyti galite ČIA.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: