Turbūt nemaža dalis jonaviečių žino, jog ne vienerius metus kalbama apie Vasario 16-osios ir Žeimių gatvių sankryžos (priešais meno mokyklą) pertvarkymą tuo pačiu įvykdant ir Vasario 16-osios gatvės rekonstrukcijos II -ąjį etapą (link „Rimi“).

2017 - 2018 metais projektuotas naujos žiedinės sankryžos įrengimas Vasario 16 –osios ir Žeimių gatvių sankryžoje. Buvo atliktas sankryžos tyrimas su automobilių srautų matavimu ir nustatyta, kad žiedinė sankryža šioje vietoje yra tinkamiausias sprendimas.

Vasario 16-osios gatvės rekonstrukcijos I-asis etapas buvo įgyvendintas 2017 metais, tačiau II-asis šios gatvės rekonstrukcijos etapas nepradėtas, nes norima vienu metu sutvarkyti iš karto du objektus – ir sankryžą, ir Vasario 16-osios gatvę.

Kas stringa?

Kadangi Žeimių g. yra valstybinės reikšmės krašto kelio Nr.144 Jonava – Kėdainiai – Šeduva dalis, ji priklauso AB „Lietuvos automobilių kelių direkcijai“ (Kelių direkcija), todėl visi sprendimai dėl šios gatvės turi būti priimami bendradarbiaujant būtent su šia organizacija.

Dar 2021 metais Kelių direkcijos atstovai žadėjo, kad 2022-ųjų pavasarį šioje vietoje turėtų prasidėti darbai, tačiau už lango jau 2023 -ieji metai, o realių statybos darbų nesimato. Tiesa, verta paminėti, kad buvo kilusios nemažos diskusijos, kuomet Kelių direkcija norėjo pertvarkyti aptariamą sankryžą paliekant žiede tik vieną eismo juostą.

Pasiteiravome Kelių direkcijos, kodėl darbai nėra pradėti? Kada ketinama juos pradėti ir kelių eismo juostų bus būsima žiedinė sankryža – vienos ar dviejų?

„Žiedinė sankryža yra projektuojama dėl užtrukusių projektavimo paslaugų teikimo. Viešąjį pirkimą rangos darbams inicijuoti planuojama 2023 m. III ketv. Žiedinė sankryža numatyta dviejų eismo juostų“, - teigiama Kelių direkcijos atsakyme.

Kokie savivaldos veiksmai?

Kadangi Jonavos rajono savivaldybė planus turi derinti su Kelių direkcija bei vienu metu sutvarkyti du objektus – sankryžą ir gatvę, rajono savivaldybei pateikta užklausa, kokie jos tolimesni veiksmai.

„Pagal bendradarbiavimo sutartį šiuo projektu bus tvarkoma savivaldybės nuosavybėje esantys pėsčiųjų takai, lietaus nuotekų tinklai bei gatvės apšvietimas. Projekto sprendiniai iš mūsų pusės yra suderinti ir projektas pateiktas direkcijos projektų koordinavimo komisijai (tokios yra direkcijos procedūros, kol nepraeina projektas pro koordinavimo komisiją, negali būti teikiamas ekspertizei)“, - pateikiama savivaldos atsakyme.

Belieka tikėtis, kad bent III-ąjį ketvirtį, kaip vėl žada Kelių direkcija, bus inicijuojamas rangos darbų viešas pirkimas dėl žiedinės sankryžos pertvarkymo.  

 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: