Šiandien per nuotolinį švietimo, mokslo ir sporto ministrės susitikimą su švietimo profesinių sąjungų vadovais aptartos mokytojų testavimo ir galimo abiturientų grįžimo į mokyklas temos.

„Šiuo laikotarpiu labai daug krūvio tenka mokykloms ir savivaldybėms, nes privalomas testavimas reikalauja geros koordinacijos vietose. Labai prašome profesinių sąjungų padėti pedagogams ir mokyklų administracijoms, tarpininkauti atsakant į svarbiausius klausimus“, - sakė ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Susitikime dalyvavusi sveikatos apsaugos ministro patarėja Simona Bieliūnė atsakė į aktualiausius mokytojams kylančius klausimus ir pabrėžė, kad mokyklos vadovas turi sudaryti privalomai testuojamų darbuotojų sąrašus ir su jais supažindinti darbuotojus. Toliau patys mokytojai turi pasirūpinti užsiregistruoti testavimui: arba skambindami Karštosios linijos telefonu 1808, arba registruodamiesi internetu.

Mokyklos vadovas grafiko, datų, kada kuris darbuotojas testuojasi, nenustato. Mokytojai taip pat patys turi kontroliuoti savo testavimosi periodiškumą, tai yra, numatyti, kad testavimas būtų atliekamas kas 7-10 dienų. Atlikus testą rekomenduojama tuoj pat užsiregistruoti kitam kartui, kadangi testavimosi eilė savivaldybėse sudaroma 2 savaitėms. Mokytojas, gavęs testo rezultatus, apie tai turi pranešti mokyklos direktoriui: arba išspausdinti pažymą iš e.sveikatos puslapio, arba parodyti telefone ir pan.

Mokyklos direktorius susitaria su darbuotoju, kokiu būdu jis pateiks duomenis. Mokytojas, kuris dirba kontaktiniu būdu ir atsisako testuotis, gali būti nušalinamas iš darbo (gali toliau dirbti nuotoliniu būdu) iki to laiko, kol pateiks pažymą. Profesinių sąjungų atstovai nepateikė informacijos, kad tokių atvejų būtų užfiksuota.

Mokytojams, kurie mokykloje neturi kontaktinių pamokų ar konsultacijų, kurie tik retkarčiais užsuka pasiimti mokymo priemonių ar pan., testuotis nereikia. S. Bieliūnė pastebėjo, kad panašiose situacijoje reikėtų vietoje priimti sprendimus ir vadovautis protingumo kriterijumi.

Jeigu besitestuojančių pedagoginių darbuotojų savivaldybėje yra daug, ji gali organizuoti mobilią komandą ir specialistai atvyks į švietimo įstaigą. S. Bieliūnė taip pat informavo, kad jau planuojama paskubinti antrą mokytojų vakcinacijos etapą, kad jie galėtų greičiau gauti antrąjį skiepą.

Per susitikimą taip pat aptartos galimybės sugrąžinti dvyliktokus į kontaktinį ugdymą. Tokie svarstymai galimi, nes jau beveik pusė abiturientų pasiskiepijo arba jau turi imunitetą (yra persirgę), o apie 66 proc. mokytojų, dirbančių pagal vidurinio ugdymo programą, taip pat yra paskiepyti arba yra persirgę.

ŠMSM inf.

Taip pat skaitykite: