Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius antradienį Seime susitiko su Sveikatos reikalų komiteto pirmininku Antanu Matulu. Susitikime Jonavos meras ir komiteto pirmininkas aptarė daug diskusijų sukėlusią sveikatos priežiūros įstaigų pertvarką.

Jonavos meras M. Sinkevičius, kuris yra ir Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) prezidentas, siūlo atidėti planuojamą reformą ir taip išvengti sumaišties sveikatos sistemoje ir taip įtemptu laikotarpiu.

„Lietuvos gyventojai dar negavo visų reikiamų sveikatos paslaugų, kurių teikimas buvo atidėtas dėl pandemijos. Medikai, neturėję kada atsikvėpti po dviejų metų maratono, nėra tikri, kokioje struktūroje dirbs po pusmečio.

Be to, esame pasižadėję suteikti visą reikiamą medicininę pagalbą pabėgėliams iš Ukrainos ir privalome tą pažadą tesėti. Todėl abejoju, kad dabar yra pats geriausias laikas vykdyti tokios jautrios srities pertvarką“, – teigia M. Sinkevičius.

Jonavos rajono meras įsitikinęs, kad ateityje vykdant sveikatos priežiūros įstaigų pertvarką būtina individualiai įvertinti kiekvienos savivaldybės situaciją.

Pasak M. Sinkevičiaus, tokio dydžio rajonuose, kaip Jonava, kur gyvena per 35 tūkst. gyventojų, reikėtų išsaugoti daugiaprofilines ligonines ir teikti stacionarias paslaugas.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: