Miškų kontrolės departamento pareigūnai veiklos vykdytojams, pateikiantiems rinkai medieną ir medienos produktus primena, kad vykdant tokią veiklą reikia laikytis ES reglamento reikalavimų, taikyti deramo patikrinimo sistemą.

Deramo patikrinimo sistemą sudaro trys etapai: informacijos apie turimą medieną surinkimas, rizikos įvertinimas, rizikos mažinimas. Tokiais patikrinimais prižiūrima, kad į ES rinką, pateikiant medieną, nepatektų neteisėtai paruoštos medienos ar jos produktų.

Pasak aplinkosaugininkų, deramo patikrinimo sistema taikoma tik veiklos vykdytojams, medieną ir medienos produktus pateikiantiems vidaus rinkai pirmą kartą. Kad būtų galima atsekti medienos ir medienos produktus, tiekimo grandinėje dalyvaujantis prekiautojas privalo pateikti pagrindinę informaciją apie tiekėją ir pirkėją.

Atkreipiamas dėmesys, kad vertinant riziką reikia atsižvelgti ir į sankcijas taikomas medienos ir medienos produktams importuojamiems iš Baltarusijos Respublikos ir Rusijos Federacijos. Visa informacija apie tarptautinių sankcijų įgyvendinimą yra skelbiama Europos Sąjungos teisės ir kitų Europos Sąjungos viešųjų dokumentų svetainėje, bei Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos svetainėje. Susistemintą  informaciją apie Europos Sąjungos sankcijas rasite čia.

Primename, kad, nesilaikant ES reglamento, kuriuo nustatomos veiklos vykdytojų, pateikiančių rinkai medieną ir medienos produktus, pareigų, fiziniams asmenims ar juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims užtraukia sankcijas, numatytas Administracinių nusižengimų kodekso 270-1 straipsnyje.  

Reglamente nustatytos deramo patikrinimo sistemos netaikymas arba šiai sistemai nustatytų reikalavimų pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą veiklos vykdytojams fiziniams asmenims nuo 50 iki 200 eurų ir veiklos vykdytojų juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 50 iki 400 eurų.

Neteisėtai paruoštos medienos ir iš jos pagamintų medienos produktų pateikimo rinkai pagal reglamentą pažeidimas užtraukia baudą veiklos vykdytojams fiziniams asmenims nuo 200 iki 400 eurų ir veiklos vykdytojų juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 200 iki 1000 eurų.

Taip pat atkreipiame dėmesį, kad tam tikrais atvejais gali būti skiriamas neteisėtai paruoštos medienos ir iš jos pagamintų medienos produktų konfiskavimas.

Su Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 995/2010, kuriuo nustatomos veiklos vykdytojų, pateikiančių rinkai medieną ir medienos produktus, pareigos, reikalavimais galite susipažinti čia.

Europos Komisijos svetainėje pateikiamą informaciją apie medienos reglamentą rasite čia.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: