Seimo Ekonomikos komitetas pradėjo Maisto įstatymo pataisų svarstymą ir paskelbė konsultavimosi su visuomene laikotarpį.

Svarstomais įstatymo pakeitimais siūloma sudaryti galimybę pratęsti maisto, paženklinto žymeniu „Geriausias iki...“, minimalų tinkamumo vartoti terminą ir leisti jį pardavinėti ilgiau. Žymuo „Geriausias iki...“ nurodo rekomenduojamą produkto suvartojimo terminą, todėl, pasak iniciatorių, tokį maistą dažniausiai galima valgyti ilgiau, nei nurodyta ant pakuotės; be to, tai padėtų mažinti maisto švaistymą.

Už tokio maisto saugą ir kokybę atsakytų pardavėjas ir jis galėtų būti pardavinėjamas Vyriausybės patvirtintų mažmeninės prekybos taisyklių nustatyta tvarka ir atsižvelgiant į Vyriausybės įgaliotos institucijos patvirtintas rekomendacijas.

Kaip skelbia šias pataisas inicijavusi Ekonomikos ir inovacijų ministerija, siūloma, kad pardavėjai pratęsti galiojimo terminą galėtų tik tada, kai maistas būtų supakuotas į pirminę gamintojo pakuotę, ji nebūtų pažeista, o vartotojui tinkamai ir aiškiai pateiktų informacija, kad jis dar galioja ir yra saugus vartoti. Ant tokios pratęsto galiojimo maisto pakuotės būtų būtina nurodyti ir pirminį galiojimo terminą.

Pagal projektą, pardavėjui būtų draudžiama, pasibaigus minimaliam tinkamumo vartoti terminui, parduoti maisto papildus, kūdikių mišinius ir jiems skirtus maisto produktus, specialiosios medicininės paskirties maisto produktus, viso paros raciono pakaitalus svoriui kontroliuoti.

Gyventojai savo pasiūlymus dėl šio projekto turi galimybę pateikti iki liepos 28 d.

Savo pasiūlymus dėl šio projekto piliečiai ir kiti suinteresuoti asmenys gali siųsti el. paštu priim@lrs.lt arba atidarant šią nuorodą – Siųsti pasiūlymą.

Susipažinti su įstatymo projektu ir su juo susijusia informacija galima čia.

Asmuo, pateikęs pasiūlymą dėl įstatymo projekto, bus informuojamas apie gautą pasiūlymą, pranešama, kokiam pagrindiniam ir papildomam Seimo komitetui jis perduotas nagrinėti.

Pasibaigus Seimo komiteto nustatytam pasiūlymų pateikimo laikui, visi raštu gauti pasiūlymai svarstomi Seimo komiteto rengiamuose klausymuose, į kuriuos gali būti kviečiami dalyvauti ir pasiūlymus pateikę asmenys.

Planuojama, kad šio klausimo svarstymas į Seimo posėdžių salę sugrįš rudens sesijoje. 

Visus teisės aktų projektus, dėl kurių šiuo metu laukiama piliečių pasiūlymų, galima rasti Seimo svetainėje.

lrs.lt inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: