Penktadienio, spalio 22-osios vakarą, portalą jonavoszinios.lt pasiekė Šveicarijos seniūnijos gyventojos pranešimas apie tai, kad tą dieną į neuždengtą šulinį įkrito vaikas. Laimei, vaikas sveikas gyvas, tačiau moteris kelia klausimą, kas turi rūpintis šuliniu? Mokykla ar seniūnija? Šveicarijos seniūnijos administracija teigia, kad pavojus pašalintas, tačiau vis dar aiškinamasi, kam priklauso minimas įrenginys.  

Visa klasė šoke

"Šveicarijos progimnazijos teritorijoje įvyko baisi nelaimė - vaikas įkrito į šulinį. Mokykla purtosi atsakomybės, nes neva jų šulinys ne mokyklos teritorijoje, o seniūnijos, bet jis buvo atviras iki tol, kol neįvyko nelaimė. Visa klasė šoke. Kaltina tik mokytoją, kuri vedė vaikus į lauką, bet ar ji viena čia turi atsakyti už, ačiū Dievui, laimingai pasibaigusią nelaimę? Kur mūsų vaikų saugumas?  Mes išleisdami vaikus į ją, tikimės, kad jie saugioje aplinkoje ir mes ramiai galime dirbti. O kaip yra iš tiesų, ar vėl eilinį kartą visi liks nenubausti, nes kaltų nėra? Kas turėjo uždengti šulinį, kieno jis teritorijoje?", - rašė moteris.

Sureagavo ir seniūnija

Tą pačią dieną Šveicarijos seniūnija taip pat gavo pranešimą, kad į šulinį įkrito vaikas. Veiksmų imtasi nedelsiant. Seniūnijos darbuotojai, po to, kai iš šulinio buvo ištrauktas, laimei, sveikas ir gyvas vaikas, atvirą angą uždengė.

Šulinio savininko paieškos vykdomos iki šiol. Anot seniūnijos seniūno Algirdo Paplonksio, ką kaltinti šioje situacijoje - kol kas nežinia. Gyvai apžiūrėjus nelaimės vietą paaiškėjo, kad ten būta itin sena konstrukcija, galimai likusi dar nuo tarybinių laikų. Apleistas, apgriuvęs šulinys buvo kadaise uždengtas lentomis, kurios galimai ilgainiui sutrūnijo, sugriuvo, šulinio viduje augo žolės. Spėjama, jog šulinį atidengti galėjo ir niekadėjai.

Keliamos įvairios versijos, kam priklauso senas statinys. Viena jų – tai kadaise buvusių daržų vandens pasėmimo vieta.  

Duomenų nėra

Interneto svetainėje regia.lt, žemėlapyje galima rasti informaciją apie dominančius nekilnojamojo turto objektus, jų adresus, vertę bei juose veikiančias įmones, įstaigas ir organizacijas, taip pat apie požemines ir antžemines komunikacijas, infrastruktūrą. Tačiau šiuo atveju mokyklos teritorijoje nėra pažymėtas aptariamas šulinys.

Aišku tik viena – požeminiais ir antžeminiais statiniais turi pasirūpinti savininkas. Tokiais statiniais būtina rūpintis, kad jie nekeltų grėsmės. Jeigu jie kelia grėsmę, statinių priežiūros specialistai, kurie nustato pažeidimus, gali skirti baudą.

Kaip jau minėta aukščiau, Šveicarijos seniūnija, kol aiškinasi, kam priklauso šulinys, jo saugumu jau pasirūpino, kad nekeltų grėsmės – jį uždengė.

Paaiškėjus, kad statinys neturi savininkų ar kurių savininkai nežinomi, Jonavos rajono savivaldybės administracija gali kreiptis į teismą dėl statinio pripažinimo bešeimininkiais ir jo perdavimo valstybės ar savivaldybės nuosavybėn.

 

 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: