Aplinkosaugininkai pastebi, kad per šventes susidaro daugiau atliekų: išmetamos įvairios pakavimo priemonės, kiti nebereikalingi daiktai ar sugedę elektroniniai prietaisai.

„Dalis išmetamų atliekų yra pavojingos žmonių sveikatai, be to, teršia aplinką. Todėl ir mažiausios popierinės pakuotės, ir nebetinkamos elektrinės girliandos bei dekoracijos – visos atliekos turi būti tinkamai rūšiuojamos. O elektroniniai prietaisai tikrai neturėtų atsidurti komunalinių atliekų konteineriuose. Prisiminkite, kad jiems pašalinti yra sukurta infrastruktūra“, – sako Atliekų tvarkymo kontrolės skyriaus patarėjas Paulius Rutkauskas.  

Taip pat P. Rutkauskas atkreipia dėmesį, kad vis dar pasitaiko ir tokių atvejų, kai atliekomis atsikratoma miškuose, todėl pastebėjus tokį pažeidimą prašome gyventojų skubiai kreiptis telefonu 112.  

„Rūšiuojant atliekas nepamirškite patikrinti ant pakuočių esančio ženklinimo, taip atliekas galėsite išmesti į specialiai joms skirtus konteinerius. Na, o jei namuose sugedo šventinė girlianda ar nusprendėte pasikeisti kitą tiek smulkiąją, tiek stambiąją elektronikos įrangą, atiduokite ją tik tokias atliekas tvarkyti turintiems teisę atliekų tvarkytojams“, – primena Atliekų tvarkymo kontrolės skyriaus patarėjas.

Perdirbant įvairias atliekas, taupomi gamtos ištekliai ir gamybos sąnaudos. Kai kurias atliekas išmetus į buitinių atliekų konteinerius, dėl jose esančių pavojingų medžiagų kyla pavojus aplinkai ir žmonėms, prarandama antrinė žaliava naujiems gaminiams.

Pasak P. Rutkausko,  gyventojai elektros ir elektroninės įrangos atliekas gali nemokamai priduoti atliekų surinkimo aikštelėse bei specialiose gamintojų ir importuotojų įsteigtose elektronikos atliekų priėmimo vietose.

„Buitinės technikos ir elektronikos atliekas galima nešti ir į bet kurią elektronikos platinimo vietą, jei atliekos tos pačios paskirties, kaip platintojų parduodami gaminiai. Tikriausiai visi didesniuose prekybos centruose matė surinkimo dėžes, į kurias galima mesti elektroniką, kurios išoriniai matmenys ne didesni nei 20 cm“, – sako Atliekų tvarkymo kontrolės skyriaus patarėjas.

Taip pat svarbu atsiminti, kad nebenaudojamą ar sugedusią buitinę techniką, kitus elektroninius įrenginius galima priduoti elektronikos atliekas tvarkančioms įmonėms. O už teigiamą rinkos vertę turinčias atliekas atliekų turėtojui sumokama.

Pasak aplinkosaugininko, Vilniaus ir Kauno regionų gyventojai, turintys elektronikos atliekų, gali išsikviesti atliekų taksi ir atliekos bus išvežtos iš namų NEMOKAMAI. Visą informaciją apie teikiamas paslaugas ir registracijos formą rasite čia.

AAD inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: