Prieš makiažą pasirūpinkite oda

Prieš darantis makiažą yra labai svarbu skirti dėmesio veido odos priežiūrai, pasakoja grožio specialistė Aušra Vareikienė. Anot jos, dažniausiu atveju makiažas atrodo nekokybiškai būtent dėl neteisingo veido odos paruošimo dažymuisi.

„Dekoratyvinės kosmetikos priemonės retu atveju būna iš tikrųjų kaltos dėl netolygaus makiažo. Pavyzdžiui, oda nepradeda šerpetoti dėl kreminės pudros, kaip galima pamatyti. Oda šerpetoja būtent dėl jos pačios išsausėjimo iš vidaus, taip pat įtakos gali turėti pamirštas odos pilingas. Todėl labai svarbu kuo daugiau drėkinti odą kremais, drėkinamaisiais serumais ir kaukėmis. Pavyzdžiui, lakštines kaukes galite dėtis nors ir kas vakarą“, – pasakoja grožio specialistė.

10 šventinio makiažo patarimų

1. Makiažo bazė – nevalia praleisti. Prieš pradedant dažytis labai svarbu nepamiršti makiažo bazės. Ji padės makiažui išsilaikyti daug ilgesnį laiką, taip pat išlygins odos reljefą, uždengs odos poras ir apsaugos nuo odos šerpetojimo. 

2. Nekartokite klaidų renkantis kreminės pudros atspalvį. Grožio specialistė kaip vieną dažniausių daromų klaidų renkantis kreminės pudros atspalvį įvardija tai, kad mėginukai būna tepami ant viršutinės plaštakos dalies arba ant riešo. Nė viena iš jų neatitinka mūsų veido odos atspalvio, todėl kur kas geriau kreminės pudros atspalvius išbandyti ant odos tarp smakro ir kaklo.

3. Nebijokime birios pudros. Kreminės pudros naudojimas – tik pusė darbo, pasakoja grožio specialistė. Biri pudra fiksuoja, išlygina odą ir padeda ilgam išlaikyti makiažą.

4. Maskavimo priemonės – tai ne tas pats kaip kreminė pudra. Vis dar galima išgirsti, jog kai kurie darantis makiažą nenaudoja maskuojamojo pieštuko dėl to, kad ir taip naudoja kreminę pudrą. Iš tiesų maskuokliai gali praversti tiems, kurie skundžiasi patamsėjusiais paakiais, pavieniais spuogeliais ar tam tikrų veido dalių paraudimais.

5. Žiemą tik šaltų atspalvių skaistalai. Bronzinės ir šiltų atspalvių pudros yra skirtos tik vasarai, kada vyrauja oranžinis, geltonas apšvietimas. Žiemą tokios pudros veidą padaro pavargusį, papilkėjusį. Norint atrodyti gaiviai, reikėtų naudoti rausvus, šaltų atspalvių skaistalus, kurių dėka makiažas atrodys gražiai ir žiemą vyraujančiame mėlyname apšvietime.

6. Pradėkite nuo lūpų. Grožio specialistė pataria gerai apsvarstyti, kaip norite dažyti savo lūpas. O vėliau pagal tai bus paprasčiau derinti likusį makiažą. Makiažui puikiai tiks tiek lengvas lūpų blizgis, tiek ryškūs lūpdažiai – nuo matinių iki ryškiai raudonų, vyšnių ar baklažano spalvos.

7. Raudonas lūpdažis – ne visais atvejais. Klasika laikomas raudonas lūpdažis turi vieną išimtį, kada jo nevertėtų naudoti. Prieš tepantis raudoną lūpdažį labai svarbu prieš tai pasirūpinti makiažo pagrindu – makiažo baze ir kremine pudra, nes priešingu atveju raudonas lūpų dažas gali tik išryškinti kitas paraudusios veido odos dalis.

8. Skystas pravedimas – gausu skirtingų variacijų. Anot grožio specialistės, skystas pravedimas neišeina iš mados ir turi labai daug skirtingų variacijų – nuo klasikinio juodo iki neoninių spalvų ar skirtingų pločių bei formų. Pirmą kartą besidarantiems šį makiažą ji pataria ne iš karto piešti liniją, bet iš pradžių palei blakstienas taškuoti pageidaujamą formą – vėliau bus paprasčiau sujungti taškelius ir taip išgauti norimą pravedimo liniją.

9. Kūno spalvos arba kaip tik ryškūs ir žvilgantys šešėliai. Taip pat grožio specialistė pataria nebijoti ryškiaspalvių šešėlių – naudojant tiek vienus, tiek šalia skysto pravedimo. Ji priduria, kad patepti jie tarsi tveria akies voką.

10. Dėmesys antakiams ir blakstienoms. Susikoncentruojant į veido odos paruošimą makiažui bei lūpų ir akių dažymą, labai svarbu nepamiršti antakių ir blakstienų. Paryškinti ir pašukuoti antakiai tarsi užbaigia visą makiažo harmoniją, o akių tušą rinkitės tokį, kuris užriestų jūsų blakstienas.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: