Penktadienį iki pat sutemų ir nuo šeštadienio ryto gaisrininkų, komunalininkų ir elektros tinklų darbuotojų pajėgos šalina siautusios vėtros padarinius.
Nors iš karto po audros gauti keli pranešimai dėl pavojingai nuvirtusių medžių, tačiau vakarop jų vis daugėjo – gyventojai pranešdavo apie gatvėse ir kiemuose išverstus medžius. Keliose vietose nuvirtę medžiai blokavo ir automobilių eismą.
„Medžiai krito kaip degtukai, tiesiog akyse“, - teigė Ruklos gyventojai. Audra itin nepasigailėjo Ruklos, nemažai medžių išversta bendrovės „Achema“ teritorijoje, Upninkų krašte. Jonavoje daugiausiai medžių vėtra išvartė Panerių gatvėje.
Panerių gatvėje, panašu, jog vėjo gūsių neatlaikė ir vienas iš antrinių žaliavų konteinerių – jis „perkeltas“ į kitą vietą, o ant žemės mėtosi šiukšlės.
Sinoptikai teigia, kad tokios vėtros, siautusios bemaž visoje Lietuvoje, nebuvo jau senokai.
Dauguma padarinius šalinančių komunalininkų dirba ne darbo metu – dalis jų iškviesti tiesiog iš namų, man audros padariniai nėra maži. Vietos gyventojai kol kas nerenka ir vėjo po langais išmėtytų šiukšlių - tą greičiausiai teks daryti valytojoms.
Jonaviečius itin nustebino į renovuotą Panerių gatvės namą įstrigusi šaka. Gyventojai stebėjosi, kodėl ir kaip medžio šaka galėjo taip keistai įstrigti ir kokio tvirtumo tuomet yra namo fasado plokštės.
Sodų gatvėje medis užvirto ant dviejų automobilių. Jonavos ligoninės priėmimo skyrius informavo, jog pranešimų apie sužeistus ar nukentėjusius žmones nebuvo nei vakar, nei šiandien.
Po vakarykščio škvalo be elektros liko apie 1,5 tūkst. Jonavos rajono gyventojų, kai kur sutriko ir vandens tiekimas.
Kaip pranešė bendrovė ESO, penktadienio vakarą ir naktį siautęs škvalas sutrikdė elektros tinklų darbą. Gedimai fiksuoti elektros skirstymo ir perdavimo tinkluose. Juos daugiausia lėmė gūsingo vėjo nutrauktos oro linijos, ant jų virtę medžiai ar šakos.
Šeštadienį 12 val. elektros tiekimas buvo sutrikęs maždaug 45 tūkst. ESO klientų.
Penktadienio vakarą gamtos stichija daugiausia žalos padarė Alytaus, Kauno, Vilniaus, Panevėžio ir Utenos regionams. Vėliau - naktį iš penktadienio į šeštadienį - gamtos stichija smogė Klaipėdos ir Šiaulių regionams.
12 val. duomenimis, Kauno regione elektros tiekimas buvo sutrikdytas 13,5 tūkst.
„Sutelkėme maksimalias pajėgas gedimų nustatymui ir jų šalinimui. Šiuo metu visoje Lietuvoje gedimus šalina 242 operatyvinės komandos, kurios suburtos iš ESO ir rangovų darbuotojų. Pirmiausia gedimus šaliname ten, kur be elektros yra likę daugiausia gyventojų. Dedame visas pastangas kuo greičiau pašalinti gamtos stichijos padarinius ir atnaujinti elektros energijos tiekimą. Oro sąlygos gerėja, tad vis didesniam skaičiui klientų atnaujiname elektros tiekimą“, - sakė ESO Tinklų eksploatavimo tarnybos direktorius Dalius Svetulevičius.
Bendrovė primena, jog pastebėjus gedimus ar nutrūkusius elektros laidus, būtina nedelsiant apie tai pranešti trumpuoju numeriu 1802 arba bendruoju pagalbos telefonu 112.
Pastebėjus nutrūkusį elektros oro linijos laidą, jokiu būdu negalima jo liesti ar priartėti arčiau kaip 8 metrus. Negalima artintis ir liesti ant elektros laidų užvirtusių medžių, užkritusių šakų ar nuvirtusių oro linijų atramų, nes jie taip pat gali būti pavojingi gyvybei.
J.Lieponės, V.Buklajevo, "Jonavos žinių" skaitytojų nuotr.

















