Kaip jau esame informavę, gegužės 8 d. Lietuvoje prasidėjo 2 savaites truksiančios tarptautinės karinės pratybos „Geležinis vilkas 2023-1“.

Viena didesnių šių pratybų dalis, tiksliau tariant pasiruošimas tikriesiems pratybų veiksmams jau buvo surengta praėjusį penktadienį, gegužės 12-ąją. Tą dieną miestiečiai stebėjo po miestą žemai skraidžiusį sraigtasparnį, kuris leidosi Joninių slėnyje. Ten pat būriavosi ir Jonavos ligoninės bei Greitosios medicinos pagalbos medikai. Repetuota, kaip medikams ir ligoninės personalui sekasi priimti „sužeistuosius" ir suteikti medicininę pagalbą.

Šiandien, pirmadienį, Jonavoje atlikti tikrieji pratybų veiksmai pagal suderintą scenarijų.

„Dabar vyksta kariuomenės manevrai. Ligoninė dalyvauja kaip parteris, kaip kariuomenės atraminė ligoninė karo veiksmuose, kad sužeistieji kariai, kuriems reikalinga pagalba patektų į ligoninę. Manevrai vyksta plačia apimtimi, kartu dalyvauja ir Kauno akademinės klinikos, pas kuriuos pratybos vyks rytoj. Bendradarbiaudami su Kaunu, mes perduosim tuos ligonius, kuriems bus būtina pagalba kritinėse situacijose – neurochirurgija, kardiochirurgija. Tie kariai, kurie galės būti operuojami čia, yra vežami į mūsų operacinę arba reanimaciją“, - pratybų veiksmus nupasakojo VŠĮ „Jonavos ligoninė“ direktorius Gediminas Ramanauskas.

Penktadienio manevruose medikams suteikta galimybė susipažinti, kaip iš sraigtasparnio evakuoti sužeistuosius, kaip juos transportuoti, kaip juos skirstyti paskirstymo punkte ir kur juos nukreipti tolimesniam gydymui. Pirmadienio dienos pratybos, pasak G. Ramanausko, atskleidė, kad ligoninės personalas pasiruošęs nenumatytiems iššūkiams.

„Tikrai labai džiaugiuosi komandos darbu – profesionaliai pasiruošę. Susiformavusios trys komandos ir visas ligoninės personalas puikiai susitvarkė su iššūkiu. Labai naudinga buvo dalyvauti tokiuose manevruose. Pats pirmasis panašus bandymas vyko prieš tris metus, tačiau šios dienos parodė, kad įgūdžiai nėra prarasti. Tikiuosi ir kariuomenės vertinimas, kad viską teisingai darome, bus palankus“, - sako ligoninės vadovas.

Šiandien Jonavos ligoninė priėmė 16 neva sužeistų karių. Du išvežti į operacinę, du pateko į reanimacijos skyrių, 5 – priėmimo skyrių, dar 5 neva sužeistieji paskirstyti į kitus ligoninės skyrius ir jiems suteikta pagalba.

Jonaviečiai šiandien dar gali išvysti karinį sraigtasparnį besileidžiantį Jonavoje, nenustebkite, tai vis dar tų pačių pratybų dalis.

Gegužės 16 d. Lietuvos kariuomenės organizuojamų tarptautinių karinių pratybų „Geležinis vilkas 23-1“ programoje numatytas medicininės pratybų dalies pristatymas lauko ligoninėje ir sužeistųjų transportavimo stebėjimas sraigtasparniu į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikas.

Dvi savaites truksiančiuose mokymuose dalyvauja apie 3500 karių ir 600 karinės technikos vienetų iš Lietuvos bei vienuolikos kitų NATO valstybių. Buvo skelbta, kad pratybų metų Lietuvoje dislokuota NATO priešakinių pajėgų kovinė grupė ir Lietuvos kariuomenės Vaidoto pėstininkų batalionas „pajėgos prieš pajėgas“ metodu treniruosis tinkamai atlikti puolimo ir gynybos operacijas. Dalis mokymų vyks ir civilinėse teritorijose – karius ir karinę techniką pratybų laikotarpiu galės pamatyti Ukmergės, Jonavos, Kaišiadorių ir Kėdainių rajono gyventojai, tačiau pagrindiniai pratybų veiksmai vyks Jonavos rajone dislokuotame Lietuvos kariuomenės Gaižiūnų poligone, imitaciniai šaudmenys ir sprogmenys taip pat bus naudojami tik poligone.

Šiuos mokymus kasmet organizuoja Lietuvos kariuomenės Pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas“, jais siekiama įvertinti šiai brigadai priklausančių vienetų kovinę parengtį ir sinchronizuoti standartines operacijų procedūras.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: