Buvusios Jonavos arklių pašto stoties renovacija sulaukė jonaviečių dėmesio - portalą jonavoszinios.lt pasiekė klausimai dėl jos kieme buvusio akmeninio grindinio.

,,Dabar renovuojamas senosios Jonavos pašto stoties (dab. Krašto muziejaus) kompleksas. Kieme buvo akmeninis grindinys, kuris dabar išardytas. Ar jis bus atkurtas? Ar vietoje autentiško, akmenimis grįsto grindinio, bus suklotos trinkelės? Jei taip, ar toks sprendimas suderintas su paveldosauga?", - teiravosi jonavietė. Panašius klausimus dar kiek anksčiau pateikė ir kitas skaitytojas. 

Susisiekus su Jonavos krašto muziejumi paaiškinta, kad grindinio dalis aplink pastatus bus išsaugota.

,,Projektas buvo derintas su kultūros paveldo departamentu", - teigė krašto muziejus, dėl daugiau informacijos rekomendavęs kreiptis į Jonavos rajono savivaldybę. 

Jos atsakymas -  ne kitoks.

,,Senosios Jonavos arklių pašto stoties statinių komplekso rekonstrukcija vykdoma tiksliai pagal projektą, kuris yra suderintas su Kultūros paveldo departamentu.

 Visas pašto stoties kompleksas yra nekilnojamoji kultūros vertybė, kuriame vertingomis pripažintos komplekso dalys: arklidė, paštas, ratinė, tvora ir vartai.

Komplekso grindinys, kuriame buvo susimaišę akmenys, asfaltas ir žvyras, neturi vertingųjų savybių, todėl nėra saugotinas.

Rekonstrukcijos metu dalis grindinio akmenų bus panaudota kaip akcentai, o kita grindinio dalis – išklota lygiomis klinkerio trinkelėmis. Tokia danga yra patogesnė ja vaikščioti, tinkama neįgaliesiems su vežimėliais". - paaiškino savivaldybė.

Tikimasi, kad statybos ir remonto darbai bus baigti šį rudenį. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: