Namų valymas prieš Velykas gali kelti stresą dėl laiko stokos, tobulos švaros siekio ar spaudimo bet kokia kaina sukurti jaukią ir šventinę aplinką svečių susibūrimui. Vis dėlto, „Blizgančios tvarkos“ įkūrėjos ir namų organizavimo žinovės Vestinos Varnės teigimu, nereikėtų delsti iki paskutines šventinio pasiruošimo minutės, o jei trūksta laiko, svarbiausia pasirūpinti bendromis patalpomis, kuriose gali susirinkti visi svečiai. Taip pat prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovės Olgos Suchočevos teigimu, švarinimosi priemonėmis galima pasirūpinti jau dabar: pigiau jų pavyks įsigyti šį mėnesį (kovo 12-25 d.) vykstančiais „Švaradieniais“, kurių metu skelbiamos nuolaidos daugeliui švaros priemonių.

Prioritetas – virtuvei, valgomajam, svetainei bei vonios kambariui

„Blizgančios tvarkos“ įkūrėja ir namų organizavimo žinovė Vestina Varnė teigia, jog pavasaris – pats tinkamiausias laikas pasidaryti generalinę tvarką, tad ji siūlo būtent prieš Velykas sutvarkyti visus namus. Ji priduria, kad jei trūksta laiko, svarbiausia pasirūpinti pagrindinėmis patalpomis – tai virtuve, valgomuoju, svetainės erdve bei vonios kambariu.

„Pirmiausia išvalykite visus paviršius, įskaitant stalus, kriaukles, orkaitę, šaldytuvą, tualetą ir kitus namų apyvokos daiktus, o toliau pereikite prie grindų plovimo ir langų valymo. Tuomet galime pereiti ir prie malonesnių pasiruošimo darbų: pasiruošiame ir išvalome indus, kuriuos naudosime svečiams susirinkus bei pasirūpiname, kad namuose būtų jauku, tad siūlau įsigyti žydinčių gėlių puokštę”, – sako V. Varnė.

Pradėti – nuo rankų odos apsaugos ir universalių priemonių

Ji pabrėžia, kad prieš pradedant tvarkytis, pirmiausia reikėtų pasirūpinti guminėmis pirštinėmis ir saugoti savo odą, o toliau tvarkymąsi išties palengvina universalus valiklis, tinkantis daugumai paviršių.

„Taip pat nereikėtų pamiršti ir grindų ploviklio, pritaikyto būtent jūsų grindų tipui, langų valymo priemonių ir, žinoma, įvairių šluosčių ir kempinėlių, tinkamų skirtingiems paviršiams valyti. Jei turite įsisenėjusių dėmių, rekomenduočiau rinktis specializuotas valymo priemones, kad būtų lengviau jas pašalinti. Bendrai turint universalias priemones, pritaikytas visoms namų zonoms, tvarkymasis tampa daug lengvesnis. Be to, motyvacijos tvarkytis neturėtų pakeisti faktas, kad tai gali būti gan nuobodus procesas: laiką juk galima puikiai išnaudoti, įsijungus mėgstamą tinklalaidę, audio knygą ar tiesiog mėgstamą muziką”, – pataria namų organizavimo žinovė.

Švarūs kilimai ir namų kampai ne tik prieš Velykas

Namų tvarkymasis apima daugelį sričių, o bene vienos nemaloniausios – tai kilimų bei įvairių kambarių kampų ir kitų sunkiai pasiekiamų vietų valymas. Tad V. Varnė pataria nelaukti šventinio tvarkymosi ir kilimus valyti reguliariai bei įvairių namų kampų švarinimui iš anksto apsirūpinti tinkamomis priemonėmis.

„Rekomenduoju kilimus valyti bent kelis kartus per metus ir periodiškai bent jau prasiurbti dulkes. O, kai ateina pavasaris, būtinai išneškite mažesnius kilimėlius į lauką ir išmuškite visas dulkes. Jei randate dėmių, naudokite specialius kilimų valiklius. Aš asmeniškai renkuosi putų valiklius, kurie puikiai susitvarko su bet kokia nešvarumų problema. Taip pat kampuose, po baldais ir panašiose vietose tikrai dažnai kaupiasi dulkės ir kiti nešvarumai. Tokioms vietoms siūlyčiau įsigyti ilgų šluosčių, kad būtų patogiau prieiti prie jų”, – sako namų organizavimo žinovė ir priduria, kad jei dulkių siurblys turi siauresnių antgalių, jie puikiai pasitarnaus pasiekti kai kuriuos siauresnius namų kampus.

Laiko sutaupyti padės darbų planas

Ji akcentuoja, kad planuoti namų valymą – gera mintis, mat tai padeda organizuoti tvarkymosi užduotis, efektyviai paskirstyti laiką ir sumažinti stresą išskaidant darbo krūvį į lengvai įveikiamus etapus. Namų organizavimo žinovė pataria planavimą pradėti nuo darbų sąrašo bei prioritetų išsiskirstymo.

„Rekomenduoju susidaryti tvarkymo darbų sąrašą pagal atskiras zonas ar smulkesnes užduotis. Taip pat pasirinkite prioritetus, kurie atrodo būtiniausi, ir pasidalinkite užduotimis su visa šeima. Organizuotai atliekant darbus visada sumažėja stresas, o taip pat sutaupoma daug laiko. Be to, visada siūlau pradėti nuo nereikalingų daiktų revizijos ir atsikratyti visko, kas nereikalinga, tai yra vienas svarbiausių ir kartu sudėtingiausių pratimų. Daugelis mūsų mėgsta kaupti nereikalingus daiktus ir vengia juos išmesti, bet atsikračius nereikalingais daiktais, tvarkymasis tampa daug lengvesnis”, – įsitikinusi V. Varnė.

Ne tik efektyvus ir pigus, bet ir tvarus tvarkymasis

Efektyvus ir didelių išlaidų nepareikalaujantis namų tvarkymasis – dar ne viskas. Prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva pabrėžia, kad tvariai valydami savo namus, sumažiname poveikį aplinkai, tausojame išteklius bei skatiname sveikesnę gyvenamąją aplinką.

„Pastebime tendencija, kad pirkėjai linkę tausoti aplinką ir palikti ją geresnę ateities kartoms, tad dažnai ieško ekologiškų ir kuo mažiau kenksmingų valymo priemonių, kurios turi švelnesnį poveikį. Be to, gamintojai irgi taikosi prie tokių pirkėjų poreikių: kiekvienoje prekių grupėje galite rasti gamtai draugiškesnių priemonių, o informacija apie jas pateikiama tiek ant pakuočių, tiek etiketėse”, – pažymi ekspertė.

Kai daugiau yra pigiau

Ji taip pat sako, kad buitinės chemijos prekės pasižymi ilgu galiojimu laiku, tad verta skelbiamų akcijų metu jomis pasinaudoti: „Bent kelis kartus per metus skelbiame prekybos centruose dideles nuolaidas ir patrauklias kainas patiems populiariausiems, pirkėjų pamėgtiems švaros prekių ženklams bei priemonėms, kurios buityje naudojamos praktiškai kasdien. Tai – įvairūs skalbikliai, valikliai ir gaivikliai, priemonės indaplovėms. Matyti, kad šiais pasiūlymais pasinaudoję pirkėjai pigiau įsigyja daugiau švaros prekių nei įprastai, jei tik turi kur jas sandėliuoti namuose“, – teigia „Rimi“ komercijos operacijų vadovė.

Ekspertė priduria, kad pigiau įsigyti namų apyvokos priemonių ir kitų produktų padės ne tik „Švaradienių“ pasiūlymai bei nuolaidos, kurios tęsis iki kovo 25 dienos, bet ir tikslus pirkinių krepšelio planavimas bei „Mano Rimi“ lojalumo programa, suteikianti asmeninius pasiūlymus, papildomas nuolaidas arba kaupimą nuo išleistos sumos. O visas nuolaidas galima rasti www.rimi.lt.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: