Jau rašėme, kad kovo 28-ąją bendruoju pagalbos tarnybų numeriu gautas pranešimas, kad Jonavoje, Lietavos g., pro langą išmestas šuo. Nuvykus pareigūnams prie namo buvo rastas nugaišęs šuo mišrūnas. Nustatyta šuns savininkė (gim. 1971 m.), kuri buvo neblaivi. Jai nustatytas 2,79 prom.

Atlikus aplinkybių patikslinimą Kauno apskr. VPK Jonavos r. PK pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 310 str. 1 d. (dėl žiauraus elgesio su gyvūnais).

Visgi, kaip portalą jonavoszinios.lt informavo Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra, vadovaujantis Baudžiamojo proceso kodeksu, minimas ikiteisminis tyrimas rugpjūčio mėnesį buvo nutrauktas.

,,Šiame tyrime įtarimas dėl žiauraus elgesio su gyvūnais (BK 310 str.) buvo pareikštas vienam asmeniui, dar vienas asmuo buvo apklaustas kaip specialusis liudytojas. 


Tyrimo dalyviai neigė išmetę augintinį pro langą ir nurodė, kad šuo nelaimingo atsitikimo metu iškrito pro langą pats, nes dažnai lipdavo prie lango. Visi apklaustieji teigė, jog augintinio niekada nemušė ir jokio smurto prieš jį niekada nenaudojo", - paaiškino prokuratūra.

Akcentuojama, kad vien dėl kylančių abejonių ir įtarimų asmenų patraukti baudžiamojon atsakomybėn negalima.

,,Asmens kaltė pagal baudžiamąjį įstatymą gali būti konstatuota, kai tyrimo metu surinkus duomenis nelieka jokios protingos abejonės, kad traukiamas baudžiamojon atsakomybėn asmuo padarė veiką, turinčią nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių. 


Nors spaudoje buvo skelbta, kad atsirado žmonių, kurie matė kaip viskas įvyko, tačiau tyrimo metu tokie asmenys nenustatyti, o apie įvykį policijai pranešusi moteris patvirtino tik, kad nukritusį gyvūną pamatė išgirdusi bumbtelėjimą, tačiau paties gyvūno iškritimo pro langą momento (kokiu būdu tai nutiko) taip pat nematė. Kadangi tyrimo išvadų vien prielaidomis grįsti negalima, ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas", - teigė prokuratūra. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: