Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) išnagrinėjo bylą dėl Reklamos įstatymo pažeidimo – internetinės parduotuvės www.avitela.lt pasiūlymas klaidino dėl prekės kiekio. 

VVTAT sulaukė vartotojo prašymo dėl UAB „Avitelos prekyba“ internetinėje parduotuvėje akcijos metu užsakytų garso kolonėlių. Vartotojas informavo, kad po prekės užsakymo gavo bendrovės laišką, jog užsakymas nebus įvykdytas, nes kolonėlės neparduodamos po vieną, todėl užsakymą siūloma pakoreguoti arba atšaukti. Vartotojas pažymėjo, kad reklaminėje nuotraukoje buvo parodytos 2 kolonėlės, o prekės pavadinimas nurodytas daugiskaita – „kolonėlės“, todėl vartotojas pagrįstai tikėjosi įsigyti 2 kolonėles. 

Vertindama bylos aplinkybes, VVTAT komisija atsižvelgė į tai, kad reklamoje nebuvo pateikta išsami informacija apie tai, kad kaina su akcija yra už kolonėlės 1 vienetą, o įprastai ši prekė yra parduodama ir naudojama tik poromis. Komisijos vertinimu, tokia reklama galėjo iškreipti vidutinio vartotojo ekonominį elgesį, t. y. žinodamas tikslų prekių kiekį ir kainą vartotojas galimai nebūtų pirkęs prekių iš UAB „Avitelos prekyba“. 

Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes, nedidelį pažeidimo mastą (reklama skleista 1 interneto tinklalapyje, be pareiškėjo nei vienas vartotojas prekės nepirko), bendrovės geranorišką bendradarbiavimą, nedelsiant patikslintą informaciją reklamoje ir taikiai išspręstą ginčą su vartotoju, UAB „Avitelos prekyba“ skirtas įspėjimas. 

VVTAT komisijos nutarimas per 30 kalendorinių dienų nuo nutarimo priėmimo dienos gali būti apskųstas Vilniaus apygardos administraciniam teismui Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

VVTAT inf. ir nuotr.

Taip pat skaitykite: