Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su Ukrainos švietimo ir mokslo ministerija sudarys galimybes ukrainiečiams laikyti nacionalinį stojamąjį testą, kuris reikalingas norint pradėti pirmosios pakopos arba vientisąsias studijas Ukrainos aukštosiose mokyklose.

Ukrainiečiai abiturientai nuotolinį testą laikys Kaune, Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje. Ši gimnazija yra pavaldi  Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai.

Ukrainos švietimo ir mokslo ministerija yra parengusi testą, kuris apima ukrainiečių kalbos, Ukrainos istorijos ir matematikos dalykus. Testo organizavimu ir darbuotojų paieška rūpinasi Ukrainos ambasada.

Testo rezultatą mokinys matys iš karto, jį baigęs. Testavimo duomenys keliaus į specialią Ukrainos duomenų bazę. 

Numatomos trys testo laikymo sesijos. Stojantiesiems į bakalauro studijas pagrindinė sesija vyks liepos 22 – rugpjūčio 4 dienomis. Papildoma – rugpjūčio 17–18 dienomis. Specialioji – rugsėjo 14–15 dienomis. Stojantiems į magistratūros studijas pagrindinė sesija vyks rugpjūčio 10–17 d. Pakartotinė sesija – rugsėjo 7–10 d. Specialioji sesija – rugsėjo 30–spalio 3 d.

Iki gegužės 30 d. testui laikyti buvo užsiregistravę 343 abiturientai iš Lietuvos. Nors pagrindinė registracija testavimui jau baigta, tačiau numatoma ir papildoma registracija. Todėl abiturientai, kurie nežinojo apie tokią galimybę ar nespėjo užsiregistruoti, turėtų kreiptis į Ukrainos testavimo centrą nurodytais kontaktais.

Aktuali informacija ukrainiečiams abiturientams, planuojantiems stoti į Ukrainos aukštąsias mokyklas, skelbiama https://testportal.gov.ua/vstupni-na-bakalavrat/

Lietuviškus brandos egzaminus šiemet laikys 75 Ukrainos abiturientai. Nuo birželio 1 dieną vykusio lietuvių kalbos ir literatūros egzamino jie buvo atleisti, populiariausi jų pasirinkti egzaminai yra matematika, anglų ir rusų kalbos, biologija. Egzaminų užduotys išverstos į ukrainiečių kalbą, atsakymai bus verčiami į lietuvių kalbą ir vertinami bendroje internetinio vertinimo sistemoje.

ŠMSM inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: