Finansų ministerija informuoja, jog ketinama sudaryti galimybę ukrainiečiams, dirbantiems iš Lietuvos, mokesčius ir toliau mokėti kare kovojančiai savo šaliai – Ukrainai. Finansų ministrė Gintarė Skaistė pažymi, jog taip būtų sudarytos galimybės ukrainiečiams ir toliau palaikyti savo šalį, saugiai dirbant Lietuvoje.

„Šiuo sudėtingu laikotarpiu, rengiame teisės aktų pakeitimus, kurie sudarys galimybę Ukrainos piliečiams nuotoliu Lietuvoje tęsti darbus Ukrainos įmonėse, o mokesčius ir toliau mokėti tiesiai savo šaliai. Ši laikina išimtinė sąlyga, papildanti dvigubo apmokestinimo sutartyse numatytą pusmetį, galiotų karo laikotarpiu, išskirtinai Ukrainos karo pabėgėliams“, – pažymėjo finansų ministrė.

Pabrėžiama, jog išimtis būtų taikoma visų sektorių Ukrainoje registruotoms įmonėms, kurių darbuotojams įmanoma dirbti nuotoliniu būdu, atstovams, netaikant profesijų, kvalifikacijų, pajamų ar kitų apribojimų. Vienintelė sąlyga – ši nuostata taikoma tik tuo atveju, jeigu darbuotojas prieš pabėgdamas iš Ukrainos jau buvo sudaręs darbo sutartį su Ukrainos įmone.

Anot ministerijos, ši nuostata bus taikoma, kai į Lietuvą atvyksta pavieniai darbuotojai, nesukuriant Ukrainos įmonių nuolatinių buveinių Lietuvoje, o ne perkeliamas visas verslas.

Primenam, jog Ukrainoje registruotose įmonėse dirbantys  Ukrainos gyventojai atvykę į Lietuvą po registracijos turės kreiptis dėl nacionalinės vizos ar laikino leidimo gyventi dėl humanitariniu priežasčių, taip pat turės įsigyti privatų sveikatos draudimą.  

 

  

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: