Viešoje socialinio tinklo Facebook grupėje ,,Upninkai” paviešintas vaizdo įrašas sukėlė stiprią internautų reakciją, į kurią sureagavo ir vietos gyventojai, ir bendrovė ,,Jonavos paslaugos".  

Birželio 4-ąją paviešintame vaizdo įraše užfiksuota kone ekologinė katastrofa – kelios dešimtys komunalinių atliekų konteinerių virtę perkrautais šiukšlių kalnais. Vaizdo įrašą ,,palydėjo” gausa komentarų - internautai piktinosi ie kėlė klausimus, kas yra atsakingas už netvarką prie konteinerių: Upninkų seniūnija, ,,Jonavos paslaugos", patys gyventojai ar prašalaičiai, atvykę į seniūniją iš toliau ir čia atsikratę atliekų. Gyventojai niršo dėl šiukšlių konteinerių problemos Upninkuose bei reikalavo, kad valdžios institucijos imtųsi veiksmų.  

Tos pačios dienos popietę į situaciją sureagavo bendrovė ,,Jonavos paslaugos”: 

,,Vaizdo įraše matote 30 konteinerių esančių Upninkuose į kuriuos turi būti metamos tik mišrios komunalinės atliekos. Šiuos konteinerius ištuštiname kartą per 14 dienų. Šiandien (birželio 4 d. - red. past.) ištuštinus šiuos konteinerius, 70% turinio juose – STATYBINĖS ATLIEKOS, baldai, kitos atliekos, kurias draudžiama mesti į mišrių atliekų konteinerius ir per kurias nebetilpo gyventojų mišrios atliekos. 

Susidoroti su šia užduotimi nebuvo lengva. Specialus konteinerių pakėlimo įrenginys vos iškėlė statybinių atliekų prikrautus konteinerius, darbuotojai sunkias atliekas rinko rankomis, tai buvo sunku”, - teigė ,,Jonavos paslaugos”.

 

Konteineriai po sutvarkymo 

Įmonė viešoje erdvėje kreipėsi į Upninkų kaimo gyventojus su prašymu padėti išaiškinti esamus ar būsimus šiukšlintojus.  

,,Gerbiami Upninkų gyventojai, būkite atsakingi ir jeigu matote piliečius, kurie į konteinerius meta statybines atliekas, filmuokite, fotografuokite (automobilių numeriai, veidai, vardai/pavardės), fiksuokite ir siųskite mums: atliekos@jonavospaslaugos.lt  

Taip elgdamiesi neatsakingi gyventojai kenkia visiems. Atsiprašome Upninkų gyventojų už patirtus nemalonumus, jų patyrėme ir mes. Aikštelė sutvarkyta.  

NEBETERŠKIME. Aplinka kurioje gyvename priklauso nuo mūsų pačių. Statybinės ar kitos didelių gabaritų atliekos turi būti vežamos į specialiai tam skirtas surinkimo aikšteles”, - akcentavo įmonė ,,Jonavos paslaugos”. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: