Seimas po svarstymo pritarė siūlymui už neteisėtą automobilio stovėjimo vietos užėmimą tokios transporto priemonės savininkui skirti piniginę baudą, o jo automobiliui pritaikyti priverstinį transporto priemonės nuvežimą.

Pagal svarstomus Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimus, neteisėtas stovėjimas kito asmens nuosavybės teise, nuomos, panaudos ar kitais teisėtais pagrindais valdomoje transporto priemonės stovėjimo vietoje ar žemės sklype, kuriame ši stovėjimo vieta įrengta ir kuri pažymėta kelio ženklu „Rezervuota stovėjimo vieta“, užtrauktų baudą nuo 30 iki 90 eurų.

Be to, administracinio nusižengimo teiseną pradėjusiems ar administracinio nusižengimo tyrimą atliekantiems pareigūnams tokiais atvejais būtų suteikta teisė priverstinai nuvežti transporto priemonę.

Kaip pažymi šios iniciatyvos rengėjai, šiuo metu nėra reglamentuota nuosavybės teise valdomos transporto priemonės stovėjimo vietos naudojimo tvarka, policijos atstovai neturi teisinio pagrindo problemai spręsti. Į vietą atvykę pareigūnai gali tik paskambinti transporto priemonės savininkui ir geranoriškai paprašyti, kad jis automobilį patrauktų.

Po svarstymo už šiuos kodekso pakeitimus (projektas Nr. XIVP-3114(2) balsavo 81 Seimo narys, susilaikė 30 parlamentarų. Tam, kad naujos nuostatos būtų priimtos, Seimas turės balsuoti dar kartą.

 lrs.lt inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: