Apie žuvusius ar sunkiai kelyje sužalotus motociklininkus pranešama kiekvieną pavasarį, tačiau dalis plieninių žirgų valdytojų vis vien elgiasi neatsargiai, o kartais ir nutrūktgalviškai. Būtent tokį, ,,pasismaginti" miesto gatvėse nusprendusį vairuotoją užfiksavo ir portalo jonavoszinios.lt skaitytojai. Kas gresią už tokį elgesį?

Šį vaizdo įrašą išvydę policijos pareigūnai konstatavo, kad tai - chuliganiškas vairavimas. Kaip nurodo KET, chuliganiškas vairavimas tai tyčiniai, kylantys iš chuliganiškų paskatų vairuotojo veiksmai, pažeidžiantys viešąją tvarką, veiksmai atliekami be jokio aiškaus motyvo, kuriais siekiama atkreipti į save dėmesį, pademonstruoti savo išskirtinumą, tokie veiksmai turi kelti pavojų sau ar kitiems eismo dalyviams.

,,Vaido įraše matomo motociklo vairuotojo veiksmus, važiavimą ant vieno rato, vertintume kaip chuliganišką vairavimą, kadangi akivaizdu toks jo vairavimas kelią grėsmę jo paties saugumui. Tokiu savo elgesiu vairuotojas demonstruoja savo išskirtinumą šalia esantiems kitiems eismo dalyviams (stovi automobiliai), pažeidžia Kelių eismo taisykles, reikalaujančias imtis visų priemonių užtikrinti savo ir kitų eismo dalyvių saugumui, tai atlieka be jokio aiškaus motyvo ir iš chuliganiškų paskatų", - paaiškino Kauno apskr. VPK pareigūnai.

Atsakomybė už tokius veiksmus vairuotojui numatyta LR ANK 420 str. 2 dalyje ir užtraukia baudą nuo keturių šimtų penkiasdešimt iki penkių šimtų penkiasdešimt eurų ir neturintiems teisės vairuoti transporto priemones asmenims – nuo septynių šimtų penkiasdešimt iki vieno tūkstančio eurų ir privaloma skirti teisės vairuoti transporto priemones atėmimą nuo vienų iki dvejų metų.

Portalo jonavoszinios.lt duomenimis, vaizdo įraše matoma transporto priemonė ant vieno rato pirmadienį važinėjo ir kitose gatvėse. 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: