Pirmąjį vasaros mėnesį augo ne tik darbuotojų poreikis. Į darbo rinką sugrįžusių Užimtumo tarnybos klientų skaičius – 8,5 proc. didesnis nei gegužę ir 31,3 proc. didesnis nei pernai tuo pačiu laikotarpiu. Birželį užimtumas suteiktas 38 tūkst. asmenų. Tai rodo naujausia Užimtumo tarnybos darbo rinkos apžvalga.

Paslaugų sektorius išlieka didžiausias darbdavys – pirmąjį vasaros mėnesį paslaugas teikiančiose įmonėse įsidarbino 69,8 proc. darbo ieškojusių asmenų. Šiame sektoriuje fiksuotas didžiausias įsidarbinimo pagyvėjimas: darbo ieškojusių asmenų birželį čia įsidarbino 13 proc. daugiau nei gegužę. Sparčiau augo įsidarbinimas neterminuotam laikotarpiui – padidėjo 15,8 proc. (įsidarbinimas pagal terminuoto darbo sutartis paaugo 4,3 proc.)

Transporto ir saugojimo  įmonėms reikėjo 9,8 tūkst. darbuotojų, administracinę ir aptarnavimo veikloje – 5,4 tūkst., apdirbamojoje gamyboje – beveik 5,2 tūkst., didmeninėje ir mažmeninėje prekyboje – 4 tūkst., statyboje – 3,8 tūkst., apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų veikloje – beveik 1, 6 tūkst.

„Intensyviausios darbuotojų paieškos – paslaugų sektoriuje.  Labiausiai paveiktos karantino ribojimų apgyvendinimo ir maitinimo, transporto ir saugojimo, prekybos paslaugas teikiančios įmonės ieško reikalingų darbuotojų, – pabrėžė Užimtumo tarnybos Stebėsenos ir analizės skyriaus vedėja Jurgita Zemblytė. – Birželį kas trečias registruotas darbo pasiūlymas buvo skirtas įrengimų ir mašinų operatoriams ir surinkėjams. Iš jų daugiausiai – sunkiasvorių sunkvežimių ir krovinių transporto priemonių vairuotojams. Itin paklausūs rinkoje parduotuvių pardavėjai, virėjai, statybininkai, dažytojai, dailidės ir staliai, vandentiekininkai ir vamzdynų montuotojai, kepėjai ir konditeriai, betonuotojai ir betono apdailininkai“.

Birželį pramonės sektoriuje neterminuotai įsidarbino 20 proc. darbo ieškančių asmenų per mėnesį, statybos sektoriuje – 9,4 proc., žemės ūkyje – 4,1 proc. Pagal terminuoto darbo sutartis pradėjo dirbti 10,4 proc. pramonės įmonėse, 2,2 proc. – statybos, 2,7 proc. – žemės ūkio sektoriuose.

Įsidarbinusių skaičius labiausiai išaugo apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų įmonėse (padidėjo 2,3 proc. punkto), didmeninės ir mažmeninės prekybos įmonėse didėjo 0,5 proc. punkto, palyginti su geguže.

Daugiausiai darbo ieškančių asmenų pagal neterminuoto darbo sutartis darbą rado didmeninės ir mažmeninės prekybos bei variklinių transporto priemonių remonto (19,7 proc.) ir apdirbamosios pramonės (17,9 proc.) įmonėse. Pagal terminuotas darbo sutartis –  administracinę ir aptarnavimo veiklą vykdančiose įmonėse – 26,8 proc.

Didžiausios įsidarbinimo galimybės – transporto ir saugojimo (27,2 proc.), administracinę ir aptarnavimo veiklą (14,9 proc.), apdirbamosios gamybos  (14,3 proc.), didmeninės ir mažmeninės prekybos (11,3 proc.) veiklą vykdančiose  įmonėse.

Šiais metais iš viso į darbo rinką sugrįžo 121,1 tūkst. Užimtumo tarnybos klientų. Tai 45,6 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu.

 

Išsamiau – apžvalgoje „Lietuvos darbo rinka 2021 m. birželis“

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: