Vaikų maitinimo organizavimas Kauno rajono mokyklose jau ne vienus metus pateikiamas kaip sektinas pavyzdys šalies ugdymo įstaigose. Todėl neretai Kauno rajono savivaldybė sulaukia svečių iš kitų savivaldybių, norinčių pasisemti gerosios patirties šioje srityje. Šįkart apie mokinių maitinimo organizavimą pakaunėje išgirsti atvyko gausi Jonavos rajono savivaldybės delegacija.

„Savo ugdymo įstaigose norime sudaryti galimybes teikti kokybišką, estetiškai atrodantį ir skanų maistą. Norisi vaikams suformuoti įproti pietauti ir tai daryti sveikai. Matome, kad tai sėkmingai vyksta Kauno rajono mokyklose, todėl norime išgirsti Jūsų patarimus“, – kalbėjo Jonavos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Birutė Gailienė.

Kauno rajono savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistė Žydra Narbutienė susirinkusiems papasakojo, kaip Pakaunės ugdymo įstaigose organizuojamas vaikų maitinimas.

„Kasmet kryptingai tobuliname maitinimo paslaugą, kad ji visiškai atitiktų tėvų ir mokinių lūkesčius. Modernizuojame virtuves ir jų įrangą, toliau mokyklose diegiame švediško stalo principą, aktyviai dalyvaujame įvairiose Europos Sąjungos ir nacionalinėse programose, skatinančiose sveikatai palankesnę vaikų mitybą, atnaujiname ir giliname virėjų žinias“, – pasakojo Ž. Narbutienė.

Kauno rajone vaikų maitinimas organizuojamas 47 įstaigose, kuriose šiuo metu mokosi 15 482 vaikai. Kasmet didėja ir mokinių, gaunančių nemokamus pietus, skaičius. Nemokamai valgo per 3 900 mokinių. Visi pirmokai ir antrokai (2 798 vaikai), dalyvauja visuotiniame nemokamame maitinime – jiems skirtas nemokamas maitinimas, nevertinant šeimos pajamų.

Ž. Narbutienė pabrėžė: Kauno rajono prioritetas – ruošti karštą šviežią maistą vietoje. Maistas gaminamas vietoje beveik visose ugdymo įstaigose, termosais atvežamas tik į Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos Ramučių skyrių, modulinius darželius ir šeimos darželius.

Delegacija aplankė Garliavos A. Mitkaus pagrindinę mokyklą, kurioje maitinimą organizuoja individuali įmonė, ir Raudondvario Anelės ir Augustino Kriauzų pradinę mokyklą, kurioje maitinimas organizuojamas iš savivaldybės biudžeto. Svečiai abiejose mokyklose stebėjo mokinių aptarnavimą pietų pertraukų metu, diskutavo su mokyklų vadovais ir mokiniais, domėjosi švediško stalo aptarnavimo principu, elektroniniu atsiskaitymo modeliu, virtuvių technologine įranga, maisto kokybės kontrole, maitinimo įmonių veikla, virtuvės darbuotojų etatų sistema ir kitais klausimais.

Į gausius Jonavos savivaldybės atstovų klausimus padėjo atsakyti Kauno rajono mero pavaduotojas Paulius Visockas, mero patarėja Raminta Popovienė, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Rūta Černiauskienė, Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Jonas Petkevičius, Savivaldybės gydytojas Dainius Kryžanauskas ir Visuomenės sveikatos biuro direktorius Laurynas Dilys.

Svečiams buvo sudaryta galimybė ne tik stebėti mokinių maitinimo procesą, bet ir degustuoti mokyklinius pietus, kurie sulaukė itin daug pagyrų.

Kauno rajono savivaldybės inf. ir nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: