Dar praėjusiais metais į portalo jonavoszinios.lt redakciją kreipėsi skaitytoja, kuri atkreipė dėmesį, kad Žeimių gatve, nuo Viešosios bibliotekos link mesto centro važiuojantys vairuotojai, neretai nepaiso kelio ženklo, nurodančio, kad iš pirmosios kelio juostos galima sukti tik į dešinę. Jog problema - reali, tuomet įsitikinome ir patys: stebint sankryžą, vos per pusvalandį pamatytas ne vienas pažeidėjas (plačiau skaitykite čia). Tuomet keltas klausimas, ar vairuotojai nepastebi kelio ženklo, ar piktybiškai pažeidinėja kelių eismo taisykles, tačiau situacija, panašu, iki šiol nepasikeitė - apie tą pačią problemą pasakojo ir jonavietis Aurimas.

Kyla avaringos situacijos

,,Ženklas nurodo, kad atvažiavus žemaitės gatve, palei biblioteką, iš pirmos juostos galima tik sukti į dešinę, o iš antros, važiuoti toliau pagrindiniu keliu, bet jau ne kartą toje vietoje man buvo kilusi avaringa situacija. Reikia pripažinti, kad piko metu atvažiuojant nuo miesto centro ir norint sukti į Vasario 16-osios gatvę, reikia greitos reakcijos, o dar ir pėsčiųjų perėja šalia ,,Rimi" parduotuvės.

Norint greičiau pajudėti, įvertini, kurios transporto priemonės judės tiesiai, o kurios suks. Pagal tai planuoji savo veiksmus. Visgi, ne kartą yra buvę, kad tikėdamasis, jog vairuotojas suks nuo Žeimių gatvės į Vasario 16-ąją ir pats pradedi sukimo manevrą, įvažiuoji į sankryžą, tačiau tada supranti, jog automobilis važiuoja tiesiai į tave - paprastai sakant, pagal ženklus į dešinę sukti turėjęs vairuotojas nesilaiko taisyklių ir juda link centro.

Gal galėtumėt atkreipti dėmesį į šią situaciją? Gal vairuotojai taps atidesni arba tiesiog sulauksime kitokio eismo planavimo šioje sankryžoje", - kalbėjo Aurimas.

Keisis eismo reguliavimas

Na o pokyčių šioje sankryžoje tikrai sulauksime  - ne kartą skelbta, kad Vasario 16-osios ir Žeimių gatvių sankirtoje priešais meno mokyklą bus įrengiama žiedinė sankryža.

Kaip kiek anksčiau pasakojo Jonavos miesto seniūnija, vadovaujantis bendradarbiavimo susitarimu tarp LAKD  ir Jonavos rajono savivaldybės administracijos, pastaroji pagal LAKD įgaliojimą vykdys Rangos darbų pirkimą, kai bus parengti abu projektai (LAKD dalis ir savivaldybės) bei atlikta jų ekspertizė.

„Vykdant  žiedinės sankryžos Rangos darbų pirkimą, planuojama kartu pirkti ir Vasario 16-osios g. II-etapo rangos darbus.

Kadangi pilnai atlikti ir ekspertuoti  projektai bus tik birželio mėn. ir įvertinus  visas pirkimo procedūras, tikėtina, kad Rangos sutartis dėl Valstybinės reikšmės krašto kelio Nr.144 Jonava- Kėdainiai-Šeduva ruožo nuo 0,041 iki 0,191 km kapitalinio remonto, įrengiant žiedinę sankryžą ir Vasario 16-osios g. II –etapo rekonstrukcijos darbus, bus tik rugsėjo-spalio mėn., o darbų pradžia planuojama 2023 metais“, - teigia Jonavos miesto seniūnija (visą straipsnį apie tai galite rasti čia).

Gresia baudos

Policijos pareigūnai savo ruožtu primena, kad už kelio ženklų nesilaikymą vairuotojai gali sulaukti ne tik baudos nuo 30 iki 90 eurų, bet ir teisės vairuoti atėmimo iki 3 mėn.

Archyvo nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: