Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi skaitytoja, kuri atkreipė dėmesį, kad Žeimių gatve, nuo Viešosios bibliotekos link mesto centro važiuojantys vairuotojai, neretai nepaiso kelio ženklo, nurodančio, kad iš pirmosios kelio juostos galima sukti tik į dešinę. Kad problema - reali, įsitikino ir portalo jonavoszinios.lt žurnalistai, šiandien, gegužės 29-ąją, stebėję eismą šalia Žeimių - Vasario 16-osios sankryžos. Saugaus eismo komisija (SEK) primena, kad minėtas ženklas įrengtas siekiant sumažinti avaringų situacijų skaičių. Jo nepaisantys vairuotojai, gali sulaukti nemenkų baudų.

,,Jau ne kartą pastebiu, kad prie bibliotekos pirma juosta judantis transportas nesuka į dešinę, kaip nurodo kelio ženklas, o važiuoja tiesiai, sukant žiedo link.

Gal vairuotojai per vėlai pastebi ženklą? Jei tai padarytų laiku, spėtų persirikiuoti ir nepažeistų KET. Gal padėtų ženklo perkėlimas prieš autobusų stotelę?", - svarstė skaitytoja Tania.

Stebint minėtą vietą, vos per valandą suskaičiuoti 4 tokie nusižengimai. Visi vairuotojai nei nepristabdę iš pirmos juostos važiavo miesto centro link.

Kaip pasakoja SEK pirmininkas Erlandas Adrejevas, skaitytojos minimas ženklas įrengtas siekiant sumažinti avaringų situacijų skaičių - tuomet, kai jo nebuvo, vairuotojai patirdavo kur kas daugiau nepatogumų.

,,Kartu su tuo ženklu buvo įrengtas ir kitas - draudžiantis stovėti šalia bibliotekos. Kiek pamenu, prieš įrengiant ženklą, buvo gautas ne vienas skundas, kad šioje sankryžoje kyla avaringos situacijos dėl iš pirmos juostos tiesiai važiuojančių transporto priemonių bei dėl automobilių, pastatytų šalia bibliotekos. Įrengus ženklą, SEK pasiekė tik teigiami vairuotojų atsiliepimai", - pasakojo E. Andrejevas.

SEK sprendimas įrengti ženklą buvo perduotas miesto seniūnijai. Ši organizavo ženklo įrengimą, kuris, kaip ir visuomet, vykdomas laikantis visų Kelių eismo taisyklių.

Klausimas, ar vairuotojai nepaiso kelio ženklo, ar tiesiog pastebi jį per vėlai - išlieka atviras. 

Kaip ten bebūtų, už kelio ženklų nesilaikymą vairuotojai gali sulaukti ne tik baudos nuo 30 iki 90 eurų, bet ir teisės vairuoti atėmimo iki 3 mėn.

Pastebėjus ir užfiksavus pažeidimą, visada galima pranešti portale epolicija.lt.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: