Jei gerai atsimenu, o atmintimi dar nesiskundžiu, buvo pranešta, kad Ruklos viaduko remontas turėtų būti užbaigtas rugsėjo 14 dieną. Dar kelis kart pažiūrėjau – kelintų metų rugsėjo 14-ąją, nes šiandien turime 2022 m. rugsėjo 15-ąją, o vaizdelis šioje, vis dar išdarkytoje atkarpoje kužda, kad remontai baigsis gal 2023 -iais, gal 2024-aisias  metais.

Bet ne, kaip viešai sakė Kelių direkcija, data yra šie metai, 2022 -ieji, o galvoje sukasi mintis – būtų juokinga, jei nebūtų graudu.

Graudu žiūrėti į šimtus, ar net tūkstančius prie šviesoforo, automobiliuose tupinčius vairuotojus, kurių vieni gal jau priprato, prisitaikė, kiti nevengia pasipiktinti dėl nuolatinių spūsčių. Graudu žiūrėti į pėsčiuosius ar dviratininkus, kurie bando saugiai kirsti remontuojamą dalį. Bijo kirsti, nes tuo viaduku važiuoja ne tik lengvieji automobiliai, čia sukiojasi ir sunkiasvorės transporto priemonės, bando pravažiuoti kariškių transportas.

Pradedu gailėti ir tų darbininkų, kurie neva bando suspėti darbus atlikti laiku, bet kas gi norės dirbti papildomai ar viršvalandžius, jei nenumatytas papildomas darbo užmokestis už tai. Čia tik spėlioju, bet žiūrint į tai kiekvieną rytą ir vakarą, tikrai peršasi toks spėjimas.

O juokinga galėtų būti tai, jog Kelių direkcija žada už darbų vėlavimą rangovui skaičiuoti delspinigius. Man, kaip vairuotojui, nusišvilpt ant delspinigių. Ką gero man jie duos? Nieko. Kaip jie man sutaupys laiką kelionei į darbą? Niekaip.  Ar tie delspinigiai kaip nors atsispindės viaduko remonto kokybėje, kito kelio tiesime? Nemanau.   

Mano subjektyviu mąstymu – blogai išanalizuota padėtis, blogai pasiruošta darbo pradžiai, blogai organizuoti darbai. O blogiausia, kad gaišinamas visų eismo dalyvių laikas ir gadinami nervai. Na, ir pabadykit pasakyti, kad aš – neteisus. Arba pažerkit ir kitų blogybių dėl šio viaduko, apie kurias tyliai galvojate, bet bijote pasakyti.

Pagarbiai, Jotautas K. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: